Ugunsdzēsēji saņem jaunas automašīnas

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) sācis saņemt jaunās speciālās ugunsdzēsības un glābšanas darbu automašīnas.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) sācis saņemt jaunās speciālās ugunsdzēsības un glābšanas darbu automašīnas.

Pirmdien, 24. novembrī plkst. 13.00 pie Latvijas ugunsdzēsības muzeja Hanzas ielā 5 notiks VUGD glābšanas un ugunsdzēsības automašīnu demonstrācija un nodošana VUGD struktūrvienībām.

Pasākumā piedalīsies Ministru prezidents Ivars Godmanis, iekšlietu ministrs Mareks Segliņš, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks Ainars Pencis .
  
Pasākuma laikā plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem būs dota iespēja apskatīt pirmās saņemtās  automašīnas – divus glābšanas automobiļus, kuri tālāk dosies uz Liepāju un Ventspili, trīs autocisternas, kuras saņems Daugavpils, Liepājas un Preiļu rajona Līvānu posteņa ugunsdzēsēji un trīs autokāpnes, kuras turpmāk būs VUGD Liepājas rajona un Rīgas pilsētas pārvaldes VUGD Kurzemes rajona brigādes un Speciālās tehnikas daļas rīcībā.

Par jaunas tehnikas iepirkšanu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD) 2007. gadā tika izsludināts atklātais konkurss „Speciālo ugunsdzēsības automobiļu iegāde uz finanšu līzinga nosacījumiem uz pieciem gadiem”. Līdz ar to ir iepirkta 71 automašīna – 26 ugunsdzēsības autocisternas piemērotas ugunsgrēku dzēšanai lauku apvidū, 22 autocisternas, piemērotas ugunsgrēku dzēšanai mežos, 9 autokāpnes, piecas ugunsdzēsības autocisternas ugunsgrēku dzēšanai pilsētās, piecas automašīnas glābšanas darbu veikšanai, trīs autopacēlāji un viens konteineru sistēmas automobilis. Šā gada novembrī VUGD saņēma pirmās desmit automašīnas. Viens glābšanas darbu automobilis jau strādā Valmierā, bet autocisterna – Alūksnē, kur notiek testēšana, lai pārliecinātos, kā jaunā tehnika darbojas un vai nav nepieciešami kādi uzlabojumi pirms pārējo automašīnu pieņemšanas. Paredzēts, ka jaunās automašīnas saņems visu rajonu teritoriālās struktūrvienības.

Šis VUGD tehnikas iepirkums ir lielākais visas neatkarīgās Latvijas laikā.

Pēdējo reizi VUGD 2005.gada februārī saņēma septiņas glābšanas un ugunsdzēsības automašīnām IVECO ML 130E24D.

P.S. Laipni aicinām visus plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus apskatīt jauno VUGD tehniku, kas tiks demonstrēta 24. novembrī plkst.13.00 Rīgā, Hanzas ielā 5 (pretī Latvijas ugunsdzēsības muzejam).


2008.gada 22.novembrī

Sagatavoja:
Inga Vetere ,
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece
7075871 , 26183300
 inga.vetere@vugd.gov.lv
 


Atpakaļ