Izstāde „Drošība un kārtība – Latvijai 90” dosies uz Jelgavu

Latvijas Republikas proklamēšanas 90.gadadienas pasākumu ietvaros otrdien, 11.novembrī plkst.14.00 Jelgavas pilsētas kultūras namā atklās ceļojošo fotogrāfiju un priekšmetu izstādi „Drošība un kārtība – Latvijai 90”.


Latvijas Republikas proklamēšanas 90.gadadienas pasākumu ietvaros otrdien, 11.novembrī plkst.14.00 Jelgavas pilsētas kultūras namā atklās ceļojošo fotogrāfiju un priekšmetu izstādi „Drošība un kārtība – Latvijai 90”.

Izstādē, kuru Jelgavā varēs apskatīt līdz 21.novembrim, apkopotas liecības par ugunsdzēsēju, policijas, robežsardzes un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes attīstību Latvijas valsts pastāvēšanas 90.gados. Tajā apskatāma pagājušā gadsimta ugunsdzēsēju šļūtene, cirvītis, cepures, robežsardzes virsnieka zobens, slēpes, padomju laiku noklausīšanās ierīces un sakaru līdzekļi, pirmie deviņdesmito gadu robežsargu spiedogi, radiācijas mēraparatūra, mūsdienu miesassargu garnitūra, slepeno dokumentu veidlapas un vēl citi priekšmeti, Latvijas pases attīstības ekspozīcija, kā arī vairāk kā 90 vēsturiskas fotogrāfijas par valsts drošības attīstību.
 
Izstādes atklāšanā piedalīsies Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Aivars Straume un Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, kā arī Iekšlietu ministrijas dienestu – Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes – teritoriālo struktūru vadītāji.

Atklāšanā, uz kuri īpaši aicināti skolu jaunieši, ikviens interesents varēs ne vien apskatīt izstādi, bet arī noskatīties Valsts policijas koledžas audzēkņu tuvcīņas paraugdemonstrējumus, izmēģināt ugunsdzēsēja kaujas tērpu vai ķīmisko aizsargtērpu, apskatīt policistu ātrās reaģēšanas vienības un robežsargu ekipējumu, uzdot jautājumus kriminālistikas un pasu ekspertiem, kā arī iemēģināt roku šaušanas stendā.
 
Atklāšanā arī spēlēs Valsts policijas orķestris, bet skatītājus izklaidēs policijas tēli – Bebrs Bruno un Runcis Rūdis. Tāpat būs iespēja piedalīties dažādos konkursos.
 
Savukārt laukumā pie kultūras nama būs apskatāmas policijas automašīnas un ugunsdzēsēju glābšanas auto.

Izstāde „Drošība un kārtība – Latvijai 90” novembrī vēl būs apskatāma Ventspilī. Izstādi jau aplūkojuši rīdzinieki Rīgas Kongresu namā 26.septembrī, pēc tam – daugavpilieši, rēzeknieši, valmierieši un liepājnieki.

Sīkāka informācija:

Dace Ūdre
 
Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību
departamenta direktore,
tel.67219363, 26425173,
dace.udre@iem.gov.lv

Atpakaļ