Iekšlietu ministrijai rīt pēdējā darba diena vecajās telpās

Rīt, 25.aprīlī, Iekšlietu ministrijas pēdējā darba dienā vecajās telpās Raiņa bulvārī 6, plānotas vairākas tikšanās un pasākumi, bet pēcpusdienā pēdējais darbs vēsturiskajā ēkā – plāksnes noņemšana.

Rīt, 25.aprīlī, Iekšlietu ministrijas pēdējā darba dienā vecajās telpās Raiņa bulvārī 6, plānotas vairākas tikšanās un pasākumi, bet pēcpusdienā pēdējais darbs vēsturiskajā ēkā – plāksnes noņemšana.

Jau agri no rīta, plkst.8.30 4.stāva zālē iekšlietu ministrs Mareks Segliņš un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks Ainars Pencis tiksies ar VUGD darbiniekus pārstāvošajām arodbiedrībām, lai pārrunātu VUGD materiāli tehniskā nodrošinājuma un darba apstākļu jautājumus. Par šādas tikšanās nepieciešamību ministrs ar arodbiedrību pārstāvjiem vienojās 9.aprīlī, kad izskanēja informācija par būtiskiem trūkumiem VUGD darbinieku materiāli tehniskajā un darba apstākļu nodrošinājumā.

Plkst.10.30 4.stāva zālē iekšlietu ministrs un VUGD priekšnieks apbalvos četrus AS „Sadales tīkls” Austrumu reģiona Remonta un celtniecības dienesta darbiniekus, kuri, riskējot ar savu dzīvību, 26.martā izglāba kādu autovadītāju, kura transportlīdzeklis bija iegāzies dīķī. Par pašaizliedzīgu un operatīvu rīcību ekstremālos apstākļos, sniedzot palīdzību dīķī zem ledus nogrimušajā transportlīdzeklī iesprostotajam autovadītājam, Vladimirs Vasiļevičs, Jurijs Dobrosoļcevs, Pāvels Jurkins un Viktors Andruškevičs apbalvoti ar Iekšlietu ministrijas Goda zīmi.

Savukārt plkst.16.00 iekšlietu ministrs Mareks Segliņš, klātesot Iekšlietu ministrijas kolektīvam, Iekšlietu ministrijas dienestu priekšniekiem, bijušajiem ministriem, valsts sekretāriem, iekšlietu sistēmas veterāniem, noņems no ēkas sienas Iekšlietu ministrijas plāksni, kas tiks sagatavota pārsūtīšanai uz jauno IeM administratīvo kompleksu.

Ar to noslēgsies Iekšlietu ministrijas darbs vēsturiskajā ēkā Raiņa bulvārī 6, kur dažādas iekšlietu sistēmas iestādes strādājušas kopš pagājušā gadsimta 50.gadu vidus. No pirmdienas, 28.aprīļa, Iekšlietu ministrija un vairāki Iekšlietu ministrijas dienesti sāks darbu jaunajā administratīvo ēku kompleksā, kuram saskaņā ar Rīgas Būvvaldes lēmumu piešķirta adrese Čiekurkalna 1.līnija 1.

Jau vēstīts, ka uz jauno kompleksu pārcelsies Valsts policija, Iekšlietu ministrijas centrālais aparāts, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, Iekšlietu ministrijas Sakaru centrs, Iekšlietu ministrijas Informācijas centra struktūrvienības, Iekšlietu īpašumu valsts aģentūra, Iekšlietu ministrijas Veselības un sociālo lietu aģentūra un Iekšlietu ministrijas poliklīnika.

šis komplekss ir līdz šim nozīmīgākais Iekšlietu ministrijas dienestu darbības nodrošināšanai paredzētais būvniecības projekts. Objekta pasūtītājs ir VAS „Valsts nekustamie īpašumi”, būvnieks - SIA „Skonto būve”, lietotājs - Iekšlietu ministrija.

Iekšlietu sistēmas vajadzībām pielāgotu būvju celtniecība bijušo PSRS iekšējā karaspēka kazarmu teritorijā Gaujas ielā iesākās 90.gadu beigās. 2000.gada pavasarī tika atklāta pirmā rekonstruētā ēka Gaujas ielā 17 (tagad – Gaujas iela 15), kurā šobrīd strādā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvalde.

2002.gada janvārī valdība akceptēja koncepciju, ar kuru atbalstīja jaunā IeM administratīvā kompleksa būvniecības uzsākšanu, bet rudenī tika noslēgts līgums ar SIA „Skonto būve”. Plānotās objekta izmaksas tobrīd bija 24 miljoni latu.

Tomēr tikai dažus mēnešus vēlāk, 2002.gada decembrī Einara Repšes valdība un toreizējais iekšlietu ministrs Māris Gulbis apturēja līguma izpildi, jo uzskatīja, ka projekts ir neizdevīgs un pārāk dārgs. 2003.gada janvāra sākumā visi būvniecības darbi kompleksā tika apturēti.

Dīkstāve ilga gandrīz divus gadus, līdz 2004.gada rudenī valdība nolēma projektu atsākt un pilnībā atjaunoja līgumu ar „Skonto būvi”, jo, izvērtējot visus tālākās rīcības variantus, bija skaidrs, ka pārējie risinājumi ir vēl neizdevīgāki un radīs zaudējumus valstij.

2005.gada jūlijā toreizējais iekšlietu ministrs Ēriks Jēkabsons un iekšlietu sistēmas veterāns, ģenerālis Aloīzs Visvaldis Blonskis iemūrēja kompleksa pamatakmeni un kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Vēl pēc nepilna gada - 2006.gada 12.aprīlī - tika svinēti spāru svētki pirmajai – Valsts policijas ēkai.

Komplekss tika nodots ekspluatācijā 2007.gada 28.decembrī un tā būvniecības kopējās izmaksas veido 53 miljonus latu.

Kompleksu veido astoņi korpusi, kas izbūvēti uz zemes gabala ar kopējo platību 65 955 kvadrātmetri. Nekustamā īpašuma kopējā platība ir 43 441,5 kvadrātmetri. Ēkās izvietotas modernas, labiekārtotas darbavietas gandrīz 2000 darbiniekiem, mūsdienīgs īslaicīgās aizturēšanas izolators 80 aizturētajiem, autostāvvietas, arhīvu telpas, drošības prasībām atbilstošas telpas informācijas tehnoloģijām.

Nākotnē, īstenojot kompleksa nākamo kārtu, Gaujas ielas kvartālā tiks izbūvēts jauns korpuss Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldei un Ekonomikas policijai, daudzstāvu autostāvvieta operatīvajam transportam un sporta komplekss, kā arī renovēti četri jau esošie korpusi, kuros pašlaik strādā dažādas Valsts policijas struktūrvienības. Teritorijas attīstība tika turpināta jau 2006.gadā, kad paralēli administratīvo ēku kompleksa būvniecībai, lai nodrošinātu policijas darbu NATO Rīgas samita laikā, tika rekonstruēta bijusī Sardzes pulka kazarmu ēka.

Kvartālu iecerēts attīstīt, izveidojot mūsdienīgu, ērtu un labiekārtotu darba un profesionālās attīstības vidi dažādām Iekšlietu ministrijas struktūrvienībām. Iestāžu apvienošana vienā kompleksā uzlabos savstarpējo komunikāciju un darbības koordināciju, ļaus ekonomiski risināt materiāli tehniskās apgādes, inženiertehnisko resursu izmantošanas un sadzīves jautājumus.

IeM līdz šim izmantotās ēkas Raiņa bulvārī 5 (PMLP), Raiņa bulvārī 6 (IeM), Raiņa bulvārī 6a (IeM poliklīnika un Veselības un sociālo lietu aģentūra), Brīvības ielā 61 (Valsts policija) turpmāk apsaimniekos valsts akciju sabiedrība "Valsts nekustamie īpašumi".


Sagatavoja:
Laura Karnīte
Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību departamenta
Preses centra vadītāja
Tālr. 7219176
Mob.tālr.: 29165007
laura.karnite@iem.gov.lv
 


Atpakaļ