Eiropas parlamentārieši iepazīsies ar Šengenas prasību piemērošanu Latvijā

Lai iepazītos ar šengenas līguma noteikumu darbību Latvijā pēc pilnīgas iekšējo robežu atcelšanas, kas notika marta beigās, 3. un 4.aprīlī vizītē Rīgā ieradīsies Eiropas Parlamenta deputātu, Eiropas Komisijas un Eiropas Padomes ierēdņu, kā arī uzņēmēju un sociālo partneru neformālās apvienības „Kangaroo group” delegācija.

Lai iepazītos ar šengenas līguma noteikumu darbību Latvijā pēc pilnīgas iekšējo robežu atcelšanas, kas notika marta beigās, 3. un 4.aprīlī vizītē Rīgā ieradīsies Eiropas Parlamenta deputātu, Eiropas Komisijas un Eiropas Padomes ierēdņu, kā arī uzņēmēju un sociālo partneru neformālās apvienības „Kangaroo group” delegācija.

Par vizītes mērķiem un „Kangaroo group” darbību delegācijas pārstāvji informēs preses konferencē, kas notiks 3.aprīlī plkst.13.20 lidostas „Rīga” VIP zālē. Preses konferencē piedalīsies „Kangaroo group” valdes priekšsēdētājs, Eiropas Parlamenta (EP) deputāts no Eiropas Tautas partijas un Eiropas Demokrātu grupas (PP-DE), EP Drošības un aizsardzības komisijas priekšsēdētājs Karls von Vogau (Karl von Wogau); grupas priekšsēdētāja vietnieks, EP deputāts no Eiropas Sociālistu partiju grupas (PSE) Manuels Medina Ortega (Manuel Medina Ortega); valdes loceklis, EP deputāts no Nāciju Eiropas grupas (UEN), EP Drošības un aizsardzības komisijas vicepriekšsēdētājs Ģirts Valdis Kristovskis, Eiropas Parlamenta deputāts no PP-DE Rihards Pīks un Valsts robežsardzes priekšnieka vietnieks Konstantīns šarigins.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus, kas vēlas piedalīties preses konferencē, līdzam iepriekš pieteikties Iekšlietu ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību departamentā (laura.karnite@iem.gov.lv; +3717219176). Žurnālistiem tiks nodrošināts transports no Iekšlietu ministrijas.

„Kangaroo group” izbraukuma sēdes mērķis Rīgā ir pārliecināties, ka organizācijas daudzu gadu darbības mērķis - brīva personu pārvietošanās Eiropā - ir sasniegusi Baltijas valstis un Latviju - valsti, kuras iedzīvotāji kopš padomju okupācijas ir bijuši norobežoti no demokrātiju un ekonomisko attīstību baudošās Rietumu sabiedrības, norāda „Kangaroo group”.

Delegācija vēlas arī pārliecināties par vienotās ārvalstnieku uzturēšanās izpildes kontroles sistēmas un Latvijas Nacionālās šengenas informācijas sistēmas darbību, kā arī apspriest Latvijas ekonomiskās attīstības un Latvijas militāro vienību sagatavošanas starptautiskajām operācijām aspektus.

Vizītes ietvaros delegācija iepazīsies ar šengenas robežšķērsošanas noteikumu piemērošanu lidostā „Rīga”, Latvijas SIRENE biroju un Latvijas Nacionālās šengenas informācijas sistēmas darbību. Tāpat delegātiem plānota vizīte Nacionālo bruņoto spēku bāzē Ādažos, lai iepazītos ar Latvijas karavīru gatavību dalībai starptautiskajās misijās. Tāpat vizītes ietvaros plānota diskusija „Vienotais tirgus globālajā pasaulē” par Latvijas redzējumu uz finansiālo situāciju, eiro ieviešanu, Eiropas un Krievijas attiecībām un to ekonomisko aspektu.

Vizītes laikā „Kangaroo group” delegācija tiksies ar īpašu uzdevumu ministru Eiropas Savienības finanšu pārvaldes lietās Normundu Broku, Iekšlietu ministrijas parlamentāro sekretāru Ziedoni Rubezi, Nacionālo bruņoto spēku komandiera vietnieku brigādes ģenerāli Juri Kiukucānu, Valsts robežsardzes, Valsts policijas, Aizsardzības un Finanšu ministrijas amatpersonām.

Organizācija „Kangaroo group” ir dibināta 1979.gadā Eiropas Parlamentā kā Eiropas Parlamenta deputātu, Eiropas Komisijas un Eiropas Padomes ierēdņu, kā arī uzņēmēju un sociālo partneru neformāla apvienība, kuras ietvaros apspriest savu redzējumu aktuālos jautājumos, kā arī stiprināt un mērķtiecīgi virzīt Eiropas Savienības turpmāko attīstību.

Tās stratēģiskās darbības mērķis ir Eiropas iekšējā tirgus tālākā attīstība: droša un aizsargāta Eiropa tās pilsoņiem, ierobežojumu likvidēšana četrām galvenajām kustībām – personu, kapitāla, pakalpojumu un preču, Eiropas ražojumu konkurētspēja pasaules tirgū, eiro stabilitāte, efektīva Eiropas ārējās robežas aizsardzība un kopīga ārējā un drošības politika.

Grupas darbības veids ir apspriedes, darba grupas, dokumentu izstrāde, kā arī aktīva iesaiste dažādos forumos, kur nepieciešams kopējs ES viedoklis aktuālajos jautājumos, kā arī informācijas sniegšana masu medijiem.Sīkāka informācija:

Laura Karnīte
Preses un sabiedrisko attiecību departamenta
direktores vietniece, Preses centra vadītāja
Tālr. 7219175
Mob. 29165007
laura.karnite@iem.gov.lv

Baiba Sējāne
Eiropas Parlamenta deputāta
Ģirta Valda Kristovska palīdze
Jēkaba iela 20/22-9,
Rīga, LV-1050
Tālr. 7814397, 29464989, fakss 7215200
sejane@europarl.lv


Atpakaļ