Vienojas ar arodbiedrībām par atalgojuma pieaugumu

Iekšlietu ministrs Ivars Godmanis un Iekšlietu ministrijas darbiniekus pārstāvošās arodbiedrības šodien, 24.oktobrī, vienojās par abām pusēm pieņemamu Iekšlietu ministrijas sistēmas darbinieku atalgojuma pieaugumu.
Iekšlietu ministrs Ivars Godmanis un Iekšlietu ministrijas darbiniekus pārstāvošās arodbiedrības šodien, 24.oktobrī, vienojās par abām pusēm pieņemamu Iekšlietu ministrijas sistēmas darbinieku atalgojuma pieaugumu.

Ministrs šorīt arodbiedrību pārstāvjus informēja, ka valsts budžetā ir rasta iespēja piešķirt IeM darbinieku atalgojuma palielināšanai vēl vairāk nekā 8 miljonus latu, kā rezultātā no nākamā gada 1.janvāra varēs palielināt atalgojumu vidēji par 91 latu pēc nodokļu nomaksas.

Priekšlikumu veikt attiecīgas izmaiņas Saeimā iesniegtajā likumprojektā „Par valsts budžetu 2008.gadam” Iekšlietu ministrija šodien iesniedza Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai.

Atalgojuma pieaugumu varētu veidot darba samaksas pieaugums par 46 latiem mēnesī pēc nodokļu nomaksas, kā arī uzturdevas kompensācijas palielinājums par 45 latiem mēnesī – no 75 latiem līdz 120 latiem, pielīdzinot tās apmēru karavīru uzturdevai.
Jau vēstīts, ka, lai nodrošinātu iepriekš plānoto IeM dienestu darbinieku atalgojuma pieaugumu par 30%, bija nepieciešami 33 miljoni latu, taču saskaņā ar 8.oktobrī Ministru Kabinetā apstiprināto valsts budžeta projektu IeM šim mērķim saņēma tikai 16,6 milj. Ls. Iekšlietu ministrija veica iekšējo resursu pārdali, lai nodrošinātu pašreizējos budžeta apstākļos iespējami lielāko atalgojuma pieaugumu.

Kopējais IeM budžets 2008.gadā ir samazinājies par aptuveni 25 miljoniem latu. Samazinājumu veido galvenokārt ārvalstu finanšu palīdzības samazinājums - šogad IeM budžetā vairs nav Šengenas finanšu programmas (Schengen Facility) līdzekļi vairāk nekā 41 miljona latu apjomā. Dotācija no vispārējiem ieņēmumiem IeM ir palielinājusies par 14,2 milj. Ls, plānots arī pašu ieņēmumu pieaugums.

Būtiskākās pieauguma pozīcijas Iekšlietu ministrijas 2008.gada budžetā ir jau minētie 16,6 milj. Ls atalgojuma palielināšanai amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm, 1 milj. Ls atalgojuma palielināšanai Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu darbiniekiem bez speciālajām dienesta pakāpēm, 1,5 milj. Ls Schengen Facility programmas ietvaros izveidotās infrastruktūras uzturēšanai un 975 tūkst. Ls maksājumam par jaunajiem VUGD transportlīdzekļiem, ko plānots iepirkt līzingā šogad, 2008.gada pirmajos trīs mēnešos.


Sīkāka informācija:

Laura Karnīte
Preses un sabiedrisko attiecību departamenta
direktores vietniece, Preses centra vadītāja
Tālr. 7219175
Mob. 29165007
laura.karnite@iem.gov.lv


Atpakaļ