Rosinās izmaiņas, lai pašvaldības varētu palīdzēt Valsts policijai

Iekšlietu ministrs Ivars Godmanis uzskata, ka nepieciešams izvērtēt un rosināt izmaiņas normatīvajos aktos, lai dotu iespēju pašvaldībām materiāli palīdzēt Valsts policijai.


Iekšlietu ministrs Ivars Godmanis uzskata, ka nepieciešams izvērtēt un rosināt izmaiņas normatīvajos aktos, lai dotu iespēju pašvaldībām materiāli palīdzēt Valsts policijai.

Šādu iniciatīvu ministrs pauda šodien, 3.augustā, pēc tikšanās ar Bauskas rajona pašvaldību pārstāvjiem, kur cita starpā tika apspriests arī jautājums par iecirkņu inspektoru trūkumu Bauskas rajona pašvaldībās.

Ministrs norāda, ka tās pašvaldības, kuras nav izveidojušas savu pašvaldības policiju, labprāt būtu gatavas sniegt Valsts policijai materiāli tehnisku palīdzību, ņemot vērā, ka šajās teritorijās Valsts policija pilda arī pašvaldības policijas uzdevumus.

Taču pašlaik spēkā esošie normatīvie akti šādu iespēju liedz, jo paredz, ka gadījumā, ja valsts vai pašvaldības institūcija pieņem ziedojumu un citāda veida mantisko palīdzību, tai ir aizliegts vēl divus gadus pēc tam pieņemt jebkādus lēmumus attiecībā uz ziedotāju. Tas nozīmē, ka teritoriālā policijas iestāde, saņemot pašvaldības atbalstu, vienlaikus nedrīkstētu pieņemt nekādus lēmumus par pašvaldības darbību, kas var būtiski traucēt policijas darbu.

Ministrs uzdos izvērtēt šo jautājumu un nepieciešamības gadījumā rosinās izdarīt izmaiņas likumdošanā.

Jau vēstīts, ka iekšlietu ministrs šodien piedalījās Bauskas rajona pašvaldību apvienības sēdē, kur pārrunāja iecirkņu inspektoru trūkumu Bauskas rajona pašvaldībās un problēmas ar dīzeļdegvielas zādzībām no cauruļvada Ventspils – Polocka. Tāpat ministrs informēja pašvaldību pārstāvjus par izmaiņām robežšķērsošanas kārtībā pēc Latvijas pievienošanās Šengenas zonai, kas varētu notikt šā gada beigās.


Sīkāka informācija:

Krists Leiškalns
iekšlietu ministra padomnieks
Tālr. 7219315
Mob. 29496686
krists.leiskalns@iem.gov.lv


Atpakaļ