Latvijas policisti piedalīsies NATO miera misijā Afganistānā

Ministru Kabinets šodien, 24.jūlijā, atbalstīja divu Latvijas Valsts policijas darbinieku dalību Ziemeļatlantijas līguma organizācijas (NATO) vadītajā Starptautisko drošības atbalsta spēku (ISAF) misijā Provinču atjaunošanas vienībā Afganistānā.
Ministru Kabinets šodien, 24.jūlijā, atbalstīja divu Latvijas Valsts policijas darbinieku dalību Ziemeļatlantijas līguma organizācijas (NATO) vadītajā Starptautisko drošības atbalsta spēku (ISAF) misijā Provinču atjaunošanas vienībā Afganistānā.

Šī ir pirmā reize, kad Latvijas Iekšlietu ministrijas spēki piedalās NATO misijā un pirmā reize, kad tiek īstenots civilmilitārās sadarbības projekts ārvalstīs kopā ar Aizsardzības ministriju.

Uz Afganistānu dosies Valsts policijas Rīgas pilsētas galvenās policijas pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1.biroja 1.nodaļas inspektors, kapteinis Dmitrijs Tarasovs un Valsts policijas Dobeles rajona policijas pārvaldes Kārtības policijas biroja 2.nodaļas 1.iecirkņa priekšnieks, virsleitnants Romāns Griškevičs. Viņi piedalīsies misijā no šā gada 31.jūlija līdz 2008.gada 31.janvārim un strādās Norvēģijas vadītajā Provinču atjaunošanas vienībā Maimanas provincē.

Pirms došanās misijā policisti un to ģimenes šā gada 30.jūlijā plkst. 13.00 Iekšlietu ministrijā, Raiņa bulvārī 6, tiksies ar iekšlietu ministru Ivaru Godmani un ministrijas vadību.

Plašsaziņas līdzekļus, kas vēlas piedalīties pasākumā, lūdzam iepriekš pieteikties Iekšlietu ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību departamentā (tālr. 7219176, laura.karnite@iem.gov.lv)

Šā gada maijā Afganistānā notika izpētes vizīte, kurā  devās Iekšlietu ministrijas pārstāvis, lai uz vietas iepazītos ar situāciju misijas rajonā un veiktu priekšdarbus misijas praktiskai sagatavošanai.

2006.gada novembrī Rīgā notikušās NATO valstu galotņu sanāksmes laikā valstu un valdību vadītāji uzsvēra, ka Afganistānā svarīga ir ne tikai operācijas militārā puse, bet arī valsts civilā atjaunošana un cieša militārā un civilā sektora sadarbība. Valstu un valdību vadītāji uzsvēra nepieciešamību veicināt civilā sektora iesaisti un valstu palīdzību Afganistānas atjaunošanā.

Latvija Afganistānas atjaunošanā ir piedalījusies ar militāro klātbūtni, bet tai līdz šim nav bijusi pieredze civilo ekspertu nosūtīšanai uz Afganistānu. Latvijas militārās iesaistes spēju robeža ir sasniegta un tuvākajā laikā tā netiks būtiski palielināta. Līdz ar to Latvijas civilo ekspertu nosūtīšana būtiski pilnveidotu Latvijas ieguldījumu starptautiskajās misijās. Ņemot vērā pašreizējo starptautisko situāciju, Latvijas plašāka līdzdalība šajā misijā atbilstu ne tikai starptautiskajām prioritātēm, bet arī Latvijas interesēm un starptautiskajām saistībām.

Sagatavoja:

Laura Karnīte
Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību departamenta
Preses centra vadītāja
Tālr. 7219176
Mob.tālr.: 29165007
laura.karnite@iem.gov.lv


Atpakaļ