Pagarina Valmieras traģēdijas izmeklēšanas termiņu

Speciālā izmeklēšanas komisija, kas izvērtē atbildīgo amatpersonu rīcību saistībā ar


Speciālā izmeklēšanas komisija, kas izvērtē atbildīgo amatpersonu rīcību saistībā ar

Iekšlietu ministrs Dzintars Jaundžeikars atbalstīja šādu komisijas lēmumu, jo uzskata, ka pārbaudi nedrīkst sasteigt un tā jāveic kvalitatīvi. „Galvenais mērķis ir novērst trūkumus Valsts policijas darbā, lai šādi notikumi vairs neatkārtotos,” uzsver ministrs.

Jau vēstīts, ka ar iekšlietu ministra rīkojumu izveidotās komisijas uzdevums ir izvērtēt VP amatpersonu rīcību saistībā ar VP Valmieras rajona policijas pārvaldē notikušo traģēdiju, kā arī IeM Informācijas centra (IC) priekšnieka J.Rītiņa kā iestādes vadītāja atbildību saistībā ar IeM Integrētās informācijas sistēmas funkcionēšanu un personālvadību iestādē. Komisija izvērtēs cēloņus un faktorus, kuru rezultātā notika traģēdija, kā arī VP darbinieku rīcību.

Sākotnējais rīkojums paredzēja, ka daļā par J.Rītiņu komisijai atzinums jāsniedz līdz 7.augustam, bet galīgais slēdziens – līdz 14.augustam..

Jau vēstīts, ka šā gada 30.jūlijā Valmieras policijas pārvaldē reibumā aizturēts IeM IC darbinieks, izmantojot apģērbā paslēptu personīgo šaujamieroci, sašāva divus policijas darbiniekus, kas no gūtajiem ievainojumiem gāja bojā. Par notikušo uzsākts kriminālprocess par slepkavību vainu sevišķi pastiprinošos apstākļos, kā arī kriminālprocess par dienesta pienākumu nepildīšanu, kas radījusi smagas sekas. Aizdomās turētajam IC darbiniekam piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Iekšlietu ministrs uzskata, ka traģēdija notikusi, jo atbildīgo amatpersonu darbībās saskatāma acīmredzama nolaidība, pildot dienesta pienākumus, un traģiskie notikumi liecina par nopietniem trūkumiem Valsts policijas vadības darbā. Lai izmeklētu negadījumu, ministrs uzdeva ierosināt dienesta pārbaudi, ko veiks īpaša izmeklēšanas komisija A.Straumes vadībā. Uz dienesta pārbaudes laiku no pienākumu pildīšanas atstādināti VP Galvenās Kārtības policijas pārvaldes (GKPP) priekšnieks Aivars Grigulis, GKPP Operatīvās vadības biroja priekšnieks Haralds Laidiņš, Valmieras policijas pārvaldes priekšnieks Juris Andersons un Iekšlietu ministrijas (IeM) Informācijas centra priekšnieks J.Rītiņš.


Atpakaļ