Eiropas vēlēšanas Latvijā: SVARĪGI DATUMI!


Eiropas Parlamenta (EP) birojs Latvijā, Centrālā Vēlēšanu komisija (CVK) un Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) informē par nozīmīgākajiem datumiem saistībā ar Eiropas vēlēšanām Latvijā 25. maijā un iedzīvotāju līdzdalības iespējām.

Institūcijas arī aicina iedzīvotājus nodot šo informāciju tiem ģimenes locekļiem, paziņām u.c., kuri ikdienā nelieto internetu, piemēram, pensionāriem, gados vecākiem cilvēkiem. … Lasīt vairāk

Nosūta divas iekšlietu nozares amatpersonas dalībai ES novērošanas misijā Gruzijā

Otrdien, 7. maijā, Ministru kabinets atbalstīja divu Valsts policijas amatpersonu ar speciālo dienesta pakāpi dalību Eiropas Savienības novērošanas misijā Gruzijā (EUMM Georgia).
Lasīt vairāk

Tiesībaizsardzības iestāžu amatpersonu izglītošanai veidos jaunu struktūrvienību kādā no valsts universitātēm

Otrdien, 7.maijā Ministru kabinets izskatīja Iekšlietu ministrijas sagatavoto konceptuālo ziņojumu „Par valsts tiesībaizsardzības iestāžu amatpersonu izglītības sistēmas pilnveidi”, kurā par atbilstošāko piedāvātais risinājums paredz izglītību veidot uz esošo valsts universitāšu bāzes.
Lasīt vairāk

Apsveikums Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienā!

Iekšlietu ministra paveiktais valdības 100 dienās

Atzīmējot 100 dienas kopš Ministru prezidenta Artura Krišjāņa Kariņa vadītā Ministru kabineta apstiprināšanas, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens kā vienu no būtiskākajiem veikumiem min obligātās prasības ieviešanu Valsts policijas darbiniekiem, papildus zināšanu apguvei patstāvīgi Valsts policijas koledžas e-vidē pilnveidot zināšanas, ne mazāk kā 32 akadēmiskās mācību stundas gadā. Tāpat jāmin, ka turpinās darbs pie tiesībaizsardzības iestāžu personāla tālākizglītības iespējām.
Lasīt vairāk

Noskaidroti Iekšlietu ministrijas konkursa “Esi drošs – neesi pārdrošs” finālisti

Iekšlietu ministrija / 02.05.2019

Noskaidroti Iekšlietu ministrijas un sadarbības partneru organizētā izglītojošā konkursa 7.-8. klašu skolēniem “Esi drošs – neesi pārdrošs” finālisti, kuri 16.maijā Iekšlietu ministrijā sacentīsies par titulu “Visdrošākā klase 2019” un balvā saņems iespēju apmeklēt Līvu Akvaparku.
Lasīt vairāk

Latvijas pilsonībā uzņemtas 112 personas

Otrdien, 30. aprīlī, Ministru kabinets izdeva rīkojumu uzņemt Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā 112 personas, tajā skaitā, 4 nepilngadīgas personas, kas naturalizējušās kopā ar vecākiem.
Lasīt vairāk

Iekšlietu ministrs: Rīgas domei ir jāiesaistās satiksmes organizēšanā pie Deglava pārvada

Šorīt, 25. aprīlī, plkst. 5.00 Valsts policija, izvērtējot Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) ekspertu iesniegto un publiski pieejamo informāciju, kā arī iekšlietu ministra Sanda Ģirģena uzdoto vadības uzdevumu, satiksmei slēdza Augusta Deglava tiltu Rīgā. Policija nodrošina savu klātbūtni satiksmes bloķēšanā. Savukārt “Rīgas Satiksme” atbilstoši organizē sabiedriskā transporta kustības izmaiņas un informē par to iedzīvotājus.
Lasīt vairāk

Iekšlietu ministrija aicina medijus pieteikties semināram par cilvēktirdzniecības jautājumu atspoguļošanu

Piektdien, 31.maijā Iekšlietu ministrija organizē dienas semināru žurnālistiem un cilvēku tirdzniecības novēršanā iesaistīto institūciju pārstāvjiem, lai diskutētu par cilvēku tirdzniecības jautājumu atspoguļošanu medijos. Seminārā žurnālisti varēs iegūt praktiskas zināšanas, kā veidot labu stāstu, nekaitējot lietas izmeklēšanai un nepakļaujot upuri atkārtotai viktimizācijai. Lasīt vairāk

Iekšlietu ministrijā pasniegs Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieku piemiņas zīmes

Piektdien, plkst. 12.30 Iekšlietu ministrijā notiks svinīgais pasākums, kurā Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieku piemiņas zīmes saņems 83 avārijas seku likvidēšanas dalībnieki no dažādiem Latvijas novadiem un Rīgas.
Lasīt vairāk

Izaicini sevi: Atvērto durvju diena Valsts policijas koledžā

Jau šajā piektdienā, 26. aprīlī, Valsts policijas koledža (VPK) aicina ikvienu interesentu ierasties VPK Atvērto durvju dienā. Skolēni varēs uzzināt visu par izglītības iespējām VPK un iestājpārbaudījumiem, tāpat dažādu aktivitāšu laikā rast priekšstatu par policista profesiju.
Lasīt vairāk

Iekšlietu ministrs gatavs iesaistīties kampaņās, lai cīnītos pret vardarbību

“Vardarbība ir ne tikai Latvijas, bet arī visas pasaules problēma un es neteiktu, ka tā ir vērsta pret konkrētu dzimumu un vecumu, bet mēs redzam, ka agresija izpaužas gan pret vīriešiem, gan sievietēm un bērniem,” tiekoties ar biedrības “Centrs Marta” pārstāvēm, uzsvēra iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens. Ministrs ar biedrības pārstāvēm tikās, lai pārrunātu aktualitātes un biedrības redzējumu par dažādu jautājumu risināšanu.
Lasīt vairāk

Atbilstoši jaunajam Ieroču aprites likumam apstiprina salūtieroču standartu

Otrdien, 16. aprīlī Ministru kabinets atbalstīja Iekšlietu ministrijas izstrādātos Ministru kabienta noteikumus, kas nosaka kārtību, kādā izsniedz apliecienājumu par šaujamieroča un lielas enerģijas pneimatiskā ieroča dezaktivēšanu. Pieņemti arī noteikumi par tehnisko specifikāciju šaujamieroča pārveidošanai par salūtieroci (akustisko ieroci).
Lasīt vairāk

Iekšlietu ministrs pieprasa veikt pilnu tilta tehnisko apsekošanu un pieņemt atbildīgus lēmumus, lai novērstu riskus cilvēku dzīvībām

Neskatoties uz potenciālajiem draudiem, Rīgas dome uz Augusta Deglava tilta ieviesusi 30 tonnu masas ierobežojumus, bet satiksmei šo objektu nav slēgusi. Sazinoties ar Būvniecības valsts kontroles biroju (BVKB) saņemta informācija, ka līdz ekspertīzes veikšanai, nav veikta pilna tilta tehniskā apsekošana. BVKB arī pieprasījis Rīgas būvvaldei atsevišķi izvērtēt satiksmes iespējamību un pieļaujamo slodzi satiksmes organizēšanai pāri tiltam.
Lasīt vairāk

Iekšlietu ministrijā informēs par narkotiku lietošanas un izplatības ierobežošanas politiku Eiropā un Latvijā

Piektdien, 12. aprīlī Iekšlietu ministrijā, Čiekurkalna 1.līnijā 1, k-2 , plkst. 11.30 notiks preses konference par aktuālo problemātiku narkotiku lietošanas un izplatības jomā Latvijā un Eiropā, kā arī īstenotajām narkotiku ierobežošanas politikām ES dalībvalstīs. Lasīt vairāk

Piedāvā risinājumu Nepilngadīgo personu atbalsta informācijas sistēmas uzlabošanai

KN / 09.04.2019

Lai novērstu Latvijas Republikas tiesībsarga konstatētos trūkumus Nepilngadīgo personu atbalsta informācijas sistēmas(NPAIS) darbībā, atbildīgās ministrijas ir vienojušās, ka turpmāk šīs sistēmas uzraudzība jāveic Labklājības ministrijai, - to paredz šodien Ministru kabinetā izskatītā Iekšlietu ministrijas atbilde tiesībsargam. … Lasīt vairāk

Iekšlietu ministrs: kūlas dedzināšana nemazināšanās gadījumā jālemj par vēl bargākiem sodiem

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens asi nosoda kūlas dedzināšanu un aicina ikvienu uzmanīgi apieties ar uguni. Ja kūlas dedzināšanas apjomi nemazināsies, sola vērsties pret dedzinātājiem ar daudz bargākiem sodiem. Siltajā un saulainajā nedēļas nogalē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ugunsdzēsēji glābēji devās uz 347 izsaukumiem, kas saistīti ar kūlas dedzināšanu, bet šogad kopumā dzēsti jau 1334 pērnās zāles ugunsgrēki.
Lasīt vairāk

Iekšlietu un labklājības ministri vienojas par kopīgu nostāju birokrātijas mazināšanā

Pēc Krišjāņa Kariņa valdības darba uzsākšanas, Latvijas darba devēji griezušies pie nozaru ministriem, lai aktualizētu jautājumus par problēmām, kas rodas darba tirgū mazkvalificēta darba spēka trūkuma dēļ. Reaģējot uz darba devēju norādītājiem jautājumiem, iekšlietu un labklājības ministri pārrunāja dažādus tematus, kur nepieciešama kopēja nostāja, nolūkā rast risinājumu Latvijas darba devēju  vajadzībām.  … Lasīt vairāk

Pilnveidos valsts iestāžu praktiskās iemaņas civiliedzīvotāju pārvietošanas un evakuācijas procedūrās

No 2. līdz 5. aprīlim norisināsies krīzes vadības seminārs par civiliedzīvotāju pārvietošanu un evakuāciju Latvijā un Latvijas valstspiederīgo evakuāciju no ārvalstīm.
Lasīt vairāk

TM un IeM uzlabos izmeklēšanas un tiesvedību procesus

TM / 01.04.2019

Otrdien, 2. aprīlī, tieslietu ministrs Jānis Bordāns un iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens parakstīs sadarbības memorandu, lai efektivizētu informācijas apmaiņu starp institūcijām, tādējādi siprinot tiesiskumu, paaugstinot pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti un uzlabojot tiesvedības procesus. … Lasīt vairāk