Brīva piekļuve policijas darbiniekam nepieciešamajai informācijai no jebkuras dalībvalsts stiprinās visas Eiropas drošību

Otrdien, 7. jūlijā, notika Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu iekšlietu ministru neformālā videokonferences sanāksme, kurā Vācija, kā nākamā ES Padomes prezidentūra, iepazīstināja ar savas darbības prioritātēm. Latviju sanāksmē pārstāvēja Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs.
Lasīt vairāk

Iekšlietu ministrijas Nozares politikas departamenta vecākā eksperte saņem ASV Valsts departamenta atzinību

Ceturtdien, 25. jūnijā ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo publiskoja ASV Valsts departamenta 2020. gada ziņojumu par cilvēku tirdzniecības apkarošanu (Trafficking in Persons (TIP) Report 2020). Latvijas centieni novērtēti atbilstoši 2. līmenim (Tier 2), kas nozīmē, ka Latvijas valdība pilnībā neizpilda minimālos standartus, lai izskaustu cilvēku tirdzniecību, bet pieliek ievērojamas pūles, lai to paveiktu.
Lasīt vairāk

Iekšlietu darbinieki saņēma Ministru kabineta Atzinības rakstus

Trešdien, 1. jūlijā, Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens pasniedza Ministru kabineta Atzinības rakstus par nozīmīgu ieguldījumu valsts iekšējās drošības stiprināšanā un Valsts policijas attīstībā, šādām amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm:
Lasīt vairāk

No 1. jūlija administratīvo pārkāpumu lēmumi kļūs elektroniski

2018. gada decembrī Saeima galīgajā lasījumā atbalstīja jauno Administratīvās atbilības likumu, kas ieviesīs virkni pārmaiņu šī brīža administratīvo sodu noformēšanas kārtībā. Jaunais Administratīvās atbildības likums stāsies spēkā šī gada 1. jūlijā, un līdz ar to, pašreizējais Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss zaudēs spēku. Lai nodrošinātu vienotu administratīvo pārkāpumu procesu uzskaiti visās valsts un pašvaldību institūcijās, tiks ieviests viens tehnoloģiskais rīks, proti, APAS sistēma, kuru izstrādā Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs. APAS sistēmas tiesiskais regulējums ir noteikts Sodu reģistra likumā.
Lasīt vairāk

Latvijas pilsonībā uzņemtas 38 personas

Otrdien, 30. jūnijā, Ministru kabinets izdeva rīkojumu uzņemt Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā 38 personas.

Lasīt vairāk

Iekšlietu nozares amatpersonai pagarina dalības laiku ES novērošanas misijā Gruzijā

Otrdien, 30. jūnijā, Ministru kabinets nolēma pagarināt dalības laiku ES novērošanas misijā Gruzijā (EUMM Georgia) vienai Valsts robežsardzes amatpersonai ar speciālo dienesta pakāpi.
Lasīt vairāk

Iekšlietu ministrija novēl lustīgu līgošanu!

Ģirģens divpusējā videosanāksmē ar ES iekšlietu komisāri pārrunāja migrācijas politikas jautājumus

Šodien, 16. jūnijā notika divpusējā videosanāksme starp iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu un Eiropas Savienības iekšlietu komisāri Ilvu Jūhansoni, lai apspriestu Latvijas pozīciju saistībā ar migrācijas jautājumiem un patvēruma meklētāju politiku. Latvijas pozīcija par migrācijas jautājumiem tika pausta saskaņā ar sešu ES valstu iekšlietu ministru parakstītu vēstuli. … Lasīt vairāk

Ģirģens tiksies ar satiksmes ministru, lai pārrunātu ceļu satiksmes drošības problemātiku

Šodien, 11. jūnijā iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens tiksies ar satiksmes ministru Tāli Linkaiti, lai apspriestu problemātiku, saistītu ar ceļu satiksmes drošību. Darba kārtībā ir iekļauti jautājumi, saistīti ar fotoradaru darbības nodrošināšanu un finansējuma avotiem, efektīvu ceļa zīmju izvietošanu ceļu satiksmes negadījumu mazināšanai, kā arī šobrīd “iestrēgušā” regulējuma virzību bargākiem sodiem autovadītājiem apreibinošo vielu iespaidā.
Lasīt vairāk

Ministru kabinets lemj par Covid-19 izplatības ierobežojumiem pēc ārkārtējās situācijas beigām

Otrdien, 9. jūnijā, Ministru kabinets lēma par turpmākiem Covid-19 izplatības ierobežojumiem Latvijā, kuri stāsies spēkā ar rītdienu, 10. jūniju, līdz ar ārkārtējās situācijas beigām. Noteikumu mērķis ir arī turpmāk nepieļaut saslimstības ar Covid-19 izplatīšanos, līdzsvarojot to ar iedzīvotāju pulcēšanās tiesībām un ekonomikas atvēršanu.
Lasīt vairāk

Pagarināts pieteikšanās termiņš uz Valsts policijas priekšnieka amatu

 

Iekšlietu ministrija pagarina pieteikšanās laiku uz vakanto Valsts policijas priekšnieka amata vietu. Prasības kandidātiem, iesniedzamie dokumenti un cita informācija ir atrodama Iekšlietu ministrijas mājaslapā, saite: http://www.iem.gov.lv/lat/aktualitates/vakances/iekslietu_ministrija/?doc=42922  … Lasīt vairāk

Ģirģens: Ar nelielu piešķirto finansējumu inovācijām veiksim būtisku izrāvienu policijas izmeklēšanas kvalitātē

Eiropas Savienības (ES) finansējuma pārdales rezultātā, lai mazinātu Covid-19 radītas sekas, iekšlietu ministrijas Informācijas centram tika piešķirti 1.5 miljoni eiro no teju 500 miljonu kopējā apmēra. Tie tiks novirzīti inovatīvu risinājumu izstrādē, galvenokārt, mākslīgā intelekta jomā. Projektā iesniegtie risinājumi ļaus paātrināt un efektivizēt dažādus ikdienas darba posmus ministrijā un tās pārraudzībā esošajās iestādēs - tiks ieviestas runas atpazīšanas tehnoloģijas, virtuālie asistenti (čatboti), ģeogrāfisko karšu risinājumi, predikatīvās analītikas risinājumi un citi. Inovāciju projektos tiks iesaistīti vietējie uzņēmumu, piemēram, uz valodas lietojumu vērstās mākslīgā intelekta tehnoloģijas tiks veidotas sadarbībā ar pašmāju uzņēmumu “Tilde”, tādējādi ieguldot ES finansējumu vietējo uzņēmumu atbalstā un palīdzot tiem atkopties no Covid-19 radītās krīzes.
Lasīt vairāk

Ģirģens: Krīzes apstākļos nevaru atbalstīt JKP nesamērīgi dārgo vīziju Liepājas cietuma būvniecībai

Šodien, 4. jūnijā pēc tieslietu ministra J. Bordāna prezentētā plāna Liepājas cietuma būvniecībai Ministru kabineta ārkārtas sēdē, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens pauda atsevišķo viedokli, iebilstot Jaunās konservatīvās partijas vīzijai un uzsverot nepieciešamību tagadējos krīzes apstākļos prioritizēt valsts drošību un uzņēmējdarbības attīstību.
Lasīt vairāk

Ģirģens ar ES iekšlietu ministriem apspriedīs Šengenas zonas normālas darbības atjaunošanu pēc Covid-19

Piektdien, 5. jūnijā, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens piedalīsies Eiropas Savienības (ES) iekšlietu ministru neformālajā videokonferencē, kurā tiks apspriesti nepieciešamie pasākumi, lai atjaunotu Šengenas zonas normālu darbību, kā arī tiks diskutēts jautājums par cilvēku  ieceļošanu no trešajām valstīm.
Lasīt vairāk

Latvijas pilsonībā uzņemtas 55 personas

Otrdien, 2. jūnijā, Ministru kabinets izdeva rīkojumu uzņemt Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā 55 personas, tajā skaitā 2 viņu nepilngadīgos bērnus.
Lasīt vairāk

Administratīvā atbildība par ierobežojumu pārkāpšanu būs spēkā arī pēc ārkārtējās situācijas beigām

Ceturtdien, 28. maijā, Ministru kabinets atbalstīja Iekšlietu ministrijas sagatavoto likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (Likumprojekts), kas paredz, ka par ierobežojumu pārkāpšanu, kas saistīti ar Covid-19 izplatību, tiek noteikta administratīvā atbildība tādā pašā apmērā kā līdz šim arī pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas.
Lasīt vairāk

Ģirģens: Saeimā iesniegtie grozījumi neatrisinās problēmu ar cigarešu piedāvātājiem

Pirms vairāk, nekā pusgada iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens tieslietu ministrijas darba grupā iesniedza ierosinājumus Krimināllikuma grozījumos, kas paredzētu noteikt kriminālatbidību par tabakas izstrādājumu nelikumīgu realizāciju neatkarīgi no tās daudzuma, un ļautu apkarot to visos tās posmos. Trešdien, 27. maijā, Saeimas Juridiskā komisija grozījumus virzīja izskatīšanai Saeimā, taču tie tika būtiski koriģēti, izslēdzot iespēju saukt pie atbildības arī tādas personas, kuras tikai piedāvā nopirkt nelegālās cigaretes, bet pie kurām tās faktiski neatrodas. Tādējādi netiks pilnībā atrisināta nelegālās cigarešu tirdzniecības piedāvājuma problēma.
Lasīt vairāk

Iekšlietu ministrs iesniedz izskatīšanai Saeimā likumprojektus viltus ziņu apkarošanai

Šodien, 27. maijā, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens iesniedza politiskās partijas “KPV LV” Saeimas frakcijai sagatavotus grozījumu ierosinājumus divos likumos – likumā “Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem” un likumā “Elektronisko plašsaziņas lī-dzekļu likums” - lai veicinātu viltus ziņu apkarošanu Latvijā. Grozījumi ir izstrādāti iekšlie-tu ministra pavasara sākumā sasauktās darba grupas viltus ziņu apkarošanai rezultātā, pēc kā iesaistītās iestādes sniedza savus priekšlikumus.
Lasīt vairāk

Izveido Latvijas pārstāvju grupu Latvijas – Lietuvas robežas uzturēšanas jautājumu koordinēšanai

Otrdien, 26. maijā, Ministru kabinets izdeva rīkojumu „Par Latvijas Republikas pārstāvju grupu Latvijas – Lietuvas Kopējā komisijā valsts robežas jautājumos”, kas apstiprina Latvijas pārstāvju grupu darbam Latvijas – Lietuvas Kopējā komisijā.
Lasīt vairāk

Ģirģens: informāciju par rīcību draudu situācijā iedzīvotāji saņems mobilajā telefonā

Pēc Iekšlietu ministrijas ierosinājuma šodien, 21. maijā, Ministru kabinets atbalstīja grozījumus likumprojektā “Grozījumi Elektronisko sakaru likumā” kas paredz noteikt pie-nākumu mobilo sakaru  operatoriem katastrofas vai katastrofas draudu gadījumā izziņot saviem sakaru lietotājiem un abonentiem Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) sagatavoto informāciju par nepieciešamo rīcību.
Lasīt vairāk