Svinīgos apstākļos pieņem jauniegādātos gaisa kuģus un jūras patruļkuterus

19.12.2019

Piektdien, 20. decembrī Rīgas pasažieru ostā notika jauniegādāto Valsts robežsardzes gaisa kuģu un jūras patruļkuteru pieņemšanas svinīgā ceremonija.


Pasākuma laikā tika demonstrēti Valsts robežsardzes gaisa kuģi – divi divdzinēju helikopteri «Agusta 109E Power» un divi jaunie viendzinēja vieglās klases helikopteri AW 119 Kx, kā arī iekšējās drošības fonda projekta ietvaros jauniegādātie trīs piekrastes patruļkuteri.

Jaunie helikopteri ir sertificēti lidojumiem ar nakts redzamības ierīcēm, aprīkoti ar modernu meklēšanas prožektoru. Ar helikopteriem varēs ne tikai efektīvi apsargāt robežu, bet arī  nogādāt cietušo personu medicīnas iestādē, izmantot ugunsgrēku dzēšanā un glābšanas darbos.

Jaunie patruļkuteri ir būvēti atbilstoši FRONTEX Aģentūras prasībām un ir it īpaši piemēroti cilvēku meklēšanai un glābšanai jūrā, kā arī valsts robežas pārkāpēju ļoti ātrai un efektīvai pārtveršanai.

Pasākuma dalībnieki klātienē varēja vērot patruļkuteru karogu iesvētīšanas svinīgo ceremoniju, kā arī bija liecinieki tam, kā Valsts robežsardze piešķir simboliskus vārdus «Vidzeme», «Zemgale», «Kurzeme» un «Latgale» Valsts robežsardzes gaisa kuģiem.

Pasākumā piedalījās  iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens, Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs, Itālijas vēstnieks Latvijā Sebastiano Fulci, iekšlietu dienestu un sadarbības iestāžu vadītāji, kā arī jauniegādātās tehnikas piegādātāji «Leonardo – Societá per azoni» un pilnsabiedrības «Alunaut Marine» pārstāvji.


Atpakaļ