Ministrs Valsts policijas priekšniekam Intam Ķuzim uzdevis sniegt skaidrojumu, vai un kā policija reaģē uz medijos izskanējušo informāciju

27.03.2019

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens Valsts policijas priekšniekam Intam Ķuzim uzdevis sniegt skaidrojumu, vai un kā policija reaģē uz medijos izskanējušo informāciju par valsts interešu aizskārumu, tai skaitā  Rīgas pašvaldības uzņēmumā “Rīgas Satiksme” un citos Rīgas domes pakļautībā esošajos uzņēmumos.

Dažādu pētniecisko mediju veidotās ziņas par faktiem satur noziedzīgu nodarījumu pazīmes pēc Krimināllikuma XVIII nodaļas noziedzīgi nodarījumi pret īpašumu, XIX nodaļas noziedzīgi nodarījumi tautsaimniecībā, kas atbilst Valsts policijas kompetencei, un pakļaujamas pārbaudei ar kriminālprocesa metodēm un līdzekļiem.

“Vēlos uzsvērt, ka, manuprāt, nav nepieciešams gaidīt īpašu iesniegumu, lai Valsts policija varētu uzsākt pārbaudi par valsts interešu aizskārumu,” pauž ministrs S. Ģirģens. 

Kriminālprocesa likuma 6.pants paredz, ka amatpersonai, kura pilnvarota veikt kriminālprocesu, ikvienā gadījumā, kad kļuvis zināms kriminālprocesa uzsākšanas iemesls un pamats, ir pienākums savas kompetences ietvaros uzsākt kriminālprocesu un novest to līdz Krimināllikumā paredzētajam krimināltiesisko attiecību taisnīgam noregulējumam.

Foto: Valsts policija
Sagatavoja: 
Kārlis Miksons
iekšlietu ministra padomnieks komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālr.: 67219314
E-pasts: karlis.miksons@iem.gov.lv 


Atpakaļ