Valsts robežsardzes priekšnieks N.Garbars svinīgā ceremonijā nodod pienākumus jaunajam dienesta vadītājam G.Pujātam

21.01.2019

Pirmdien, 21.janvārī Valsts robežsardzes Galvenajā pārvaldē notika Valsts robežsardzes priekšnieka amata pilnvaru nodošanas ceremonija, kuras laikā līdzšinējais Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Normunds Garbars svinīgos apstākļos nodeva Valsts robežsardzes turpmāku vadīšanu ģenerālim Guntim Pujātam.


“Viss tas, ka man kā Valsts robežsardzes priekšniekam ir izdevies, paaugstinot un attīstot Valsts robežsardzes spējas, man ir izdevies tikai tādēļ, ka jūs, katrs robežsargs, ik dienu godprātīgi un pašaizliedzīgi izpildāt savus dienesta pienākumus. Jūs ar savu iniciatīvu un uzņēmību esat spējuši izpildīt jebkuru uzdevumu jebkuros apstākļos. Esmu pateicīgs jums par šo atbalstu. Novēlu jums saglabāt ticību sev, ticību mūsu dienestam un mūsu valstij, kā arī spēku, izturību un nenogurstošu vēlmi izdarīt savu darbu pēc labākās sirdsapziņas, kā robežsargi to ir darījuši desmitiem gadu,” uzrunājot klātesošās Valsts robežsardzes amatpersonas un viesus, sacīja N.Garbars.

Svinīgajā ceremonijā piedalījās ministrs Rihards Kozlovskis, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs, iekšlietu dienestu un sadarbības iestāžu vadītāji un Valsts robežsardzes personāls.

Ģenerālis N. Garbars dienestu Valsts robežsardzē uzsāka 1992. gada 20.janvārī kā Vārves robežsargu mācību centra kadets. N. Garbars bijis 8.Sēlijas robežsargu bataljona rotas virsseržanta amatā, vēlāk arī Sakaru nodaļas priekšnieka, štāba priekšnieka vietnieka, bataljona komandiera vietnieka, bataljona komandiera un Robežsardzes Sēlijas pārvaldes priekšnieka amatā. 1998.gada 11.februārī tika pārcelts Robežsardzes Galvenās pārvaldes priekšnieka vietnieka amatā, bet no 1998.gada 1.aprīļa – Valsts robežsardzes priekšnieka vietnieka amatā. N.Garbars vadījis Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldi, kā arī ieņēmis Iekšlietu ministrijas Plānošanas, koordinācijas un kontroles departamenta Robežapsardzības, robežkontroles un nelegālās migrācijas jautājumu koordinācijas nodaļas vadītāja amatu. Kopš 2009. gada 7.aprīļa iecelts Valsts robežsardzes priekšnieka amatā.

Ģenerālis N.Garbars vairākkārt ir apbalvots ar Valsts robežsardzes, Iekšlietu ministrijas, Aizsardzības ministrijas un Valsts apbalvojumiem. Apbalvots ar personīgo šaujamieroci. 2011.gadā par nopelniem Latvijas valsts labā N.Garbards ir apbalvots ar Viestura ordeni (pirmā šķira) un iecelts par lielkrusta komandieri.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis norāda, ka ģenerāļa N. Garbara dienesta stratēģiskā vadība un prioritāro vadlīniju noteikšana ir bijusi savlaicīga, pārdomāta un uz nākotni vērsta, tā veicinājusi profesionālu un kvalitatīvu Valsts robežsardzei noteikto uzdevumu un pamatfunkciju izpildi. N.Garbara vadībā īstenota Latvijas – Krievijas valsts robežas infrastruktūras izbūve un uzsākta Latvijas– Baltkrievijas valsts robežas joslas iekārtošana, veiksmīgi īstenota VRS pārapbruņošana, īsā laikā rasti risinājumi un ieviestas Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas prasības, kas nosaka sistemātiskās pārbaudes ieceļošanas un izceļošanas brīdī personām, kurām ir tiesības brīvi pārvietoties. Savukārt Šengenas novērtēšanas laikā tika pozitīvi novērtēta VRS darbība un valstī izveidotās ārējo robežu robežkontroles sistēmas atbilstība starptautiskajām prasībām. Tāpat Valsts robežsardze veiksmīgi sniegusi atbalstu cīņai ar nelegālo imigrāciju FRONTEX organizētajos pasākumos un kopējās operācijas uz Eiropas Savienības riska robežām.

Jāatgādina, ka Ministru kabinets apstiprināja Gunta Pujāta kandidatūru iecelšanai Valsts robežsardzes priekšnieka amatā, jo līdzšinējais Valsts robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars izteicis lūgumu ar šī gada 22. janvāri atvaļināties no dienesta saistībā ar izdienas pensijas vecuma sasniegšanu.
Sagatavoja:

Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Komunikācijas nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob.: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Atpakaļ