Ar Eiropas Komisijas atbalstu uzlabos iekšlietu nozares darba efektivitāti

11.10.2018

Piektdien, 12. oktobrī Iekšlietu ministrijā notiks Eiropas Komisijas Strukturālo reformu atbalsta programmas projekta “Iekšlietu nozares iestāžu efektivitātes paaugstināšana” uzsākšanas pasākums.


Projekta mērķis ir nodrošināt efektīvāku un kvalitatīvāku iekšlietu nozares iestāžu darbu Latvijā, un projektu īstenos HAUS Somijas publiskās pārvaldes institūts.

Projekta uzsākšanas pasākumā piedalīsies Eiropas Komisijas Pārvaldības un valsts pārvaldes nodaļas vadītājs Daniele Doto, Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs, HAUS Somijas publiskās pārvaldes institūta vadītāja Anneli Temmesa un citas amatpersonas.
 
Eiropas Komisijas Strukturālo reformu atbalsta dienests 2017./2018. gada posmā apstiprinājis rekomendāciju izstrādi Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes efektivitātes uzlabošanai. Rekomendāciju izstrādē iesaistīsies dažādas institūcijas, tajā skaitā Somijas Ārlietu ministrija, Somijas Iekšlietu ministrija, Somijas Tieslietu ministrija, HAUS Somijas valsts pārvaldes institūts, Somijas policija, Igaunijas glābšanas dienests, Somijas Imigrācijas dienests.
 
Jāatgādina, ka Ministru kabinets 2016. gadā apstiprināja Valsts pārvaldes reformu plānu 2020. gadam ar mērķi izveidot mazu, profesionālu un uz iedzīvotājiem orientētu valsts pārvaldi. Lai to panāktu, valsts pārvaldē plānots ievest uz efektivitāti, ekonomiju un inovatīvu pieeju balstītus risinājumus.

Strukturālo reformu atbalsta programma (SRAP) ir Eiropas Komisijas programma, kas sniedz atbalstu ES dalībvalstīm institucionālo, administratīvo un izaugsmi veicinošo reformu īstenošanai. Plašāka informācija par SRAP: https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/funding-opportunities/funding-programmes/overview-funding-programmes/structural-reform-support-programme-srsp_en


Sagatavoja:
Gunta Skrebele
 

Iekšlietu ministrijas

Komunikācijas nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob.: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv

 

 


Atpakaļ