Nodrošinās neierobežotu elektronisko parakstu skaitu eID kartēs

28.08.2018

Otrdien, 28. augustā, Ministru kabinets izdeva MK rīkojuma grozījumus*, kas paredz finansējuma pārdali starp valsts iestādēm, lai personu apliecību (eID) ar tajā iekļautajiem aktivizētā elektroniskā paraksta un autentifikācijas sertifikātiem personas varētu izmantot neierobežotu, bezmaksas parakstīšanās un autentificēšanās reižu skaitu.


Valdība atbalstīja finansējuma piešķiršanu Iekšlietu ministrijai, lai veiktu samaksu valsts akciju sabiedrībai “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” par sertifikācijas pakalpojumiem.

Savukārt Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei uzdots noslēgt vienošanos ar VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” par sertifikācijas pakalpojumiem laikposmam no 2019.gada 1.janvāra līdz 2023.gada 31.decembrim.
 
Satiksmes ministrijai sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Iekšlietu ministriju uzdots veikt izvērtējumu par ERAF projekta “E-Identitātes un e-paraksta risinājumu attīstība” ietvaros izveidotās infrastruktūras tālākas izmantošanas iespējām.
 
Jāatgādina, ka eID kā obligātu (prioritāru) dokumentu iedzīvotājiem plānots ieviest no 2023. gada, paredzot pārejas periodu no 2019. gada 1. janvāra līdz 2022. gadam.

 * Grozījumi Ministru kabineta 2011.gada 27.jūlija rīkojumā Nr.347 "Par informācijas sistēmas darbības koncepcijas aprakstu "Pasu sistēmas un Vienotās migrācijas informācijas sistēmas attīstība elektronisko identifikācijas karšu un elektronisko uzturēšanās atļauju (karšu) izsniegšanai".

 

Sagatavoja:

Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Komunikācijas nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob.: 29494943
E-pasts:
gunta.skrebele@iem.gov.lv

 

 


Atpakaļ