Īslaicīgās aizturēšanas vietas kamerā varēs glabāt reliģiskos priekšmetus

10.07.2018

Otrdien, 10. jūlijā, Ministru kabinets (MK) pieņēma grozījumu MK noteikumos par īslaicīgās aizturēšanas vietas kamerā glabāšanai atļauto priekšmetu sarakstu, atļaujot glabāt reliģiskos priekšmetus, kuru lietošanas mērķis nav pretrunā ar īslaicīgās aizturēšanas vietas iekšējo kārtību, izņemot priekšmetus, ar kuriem var nodarīt kaitējumu citām personām vai sev.


Atļaujot īslaicīgās aizturēšanas vietas kamerā glabāt reliģiskos priekšmetus, policijas amatpersonai nekavējoties būs jāizvērtē, vai konkrēto reliģisko priekšmetu iespējams izmantot uzbrukumam policijas amatpersonām, vai ar to iespējams nodarīt miesas bojājumus citiem cilvēkiem vai sev, un vai to ir iespējams izmantot pašnāvības izdarīšanai, un jālemj par šī priekšmeta glabāšanas iespējamību īslaicīgās aizturēšanas vietas kamerā.

Ja policijas amatpersona, izvērtējot attiecīgā reliģiskā priekšmeta glabāšanas iespējamību atbilstoši īslaicīgās aizturēšanas vietas iekšējās kārtības prasībām un tā lietošanas mērķim attiecīgā rituāla veikšanai, aizliegs attiecīgo reliģisko priekšmetu glabāt īslaicīgās aizturēšanas vietas kamerā, tad persona varēs saņemt citu – uz īslaicīgo aizturēšanas vietu viņai atnesto priekšmetu, kas būs atbilstošs.

Līdz šim priekšmetu sarakstā, kurus ir atļauts glabāt īslaicīgās aizturēšanas vietas kamerā, nebija minēti reliģiskie priekšmeti. Domas, apziņas un reliģiskās pārliecības brīvība ir viena no nozīmīgākajām vērtībām demokrātiskā sabiedrībā. Reliģiskā pārliecība ir ne vien reliģiskās pārliecības esamība, bet arī tās paušana, kas ietver arī reliģisko priekšmetu lietošanu.

Sagatavoja:
Māris Zariņš
Iekšlietu ministrijas Komunikācijas nodaļas
sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 67219213 Mob:2910858


Atpakaļ