R.Kozlovskis piedalīsies Tieslietu un iekšlietu ministru padomes sanāksmē

18.05.2017

Ceturtdien, 18.majā, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis piedalīsies ES Tieslietu un iekšlietu ministru padomes sanāksmē Briselē. Sanāksmes darba kārtībā ir iekļauti divi jautājumi - cīņa ar smago un organizēto noziedzību un migrācijas izaicinājumi. Iekšlietu ministri kopā ar aizsardzības ministriem pārrunās arī pretterorisma jautājumus.


Saistībā ar smago un organizēto noziedzību pašreizējais ES politikas cikls noslēgsies šā gada beigās, līdz ar to nepieciešams noteikt prioritātes turpmākajiem četriem gadiem – no 2018.- 2021. gadam. Padomes secinājumu projektā ir noteiktas sekojošas prioritātes - kibernoziegumi, narkotiku apkarošana, migrantu kontrabanda, organizētā noziedzība pret īpašumu, cilvēktirdzniecība, akcīzes krāpšana, šaujamieroči, vides noziegumi, dokumentu krāpniecība, kā arī noziedzīgi iegūti līdzekļi, to legalizācija un atgūšana.

Padomes sanāksmē ministri tiks informēti par pašreizējo situāciju saistībā ar migrācijas izaicinājumiem un atbildības un solidaritātes principu piemērošanu.

Sagatavoja:
Daiga Holma
Iekšlietu ministra padomniece
Tālr: +371 29723599
E-pasts: daiga.holma@iem.gov.lv


Atpakaļ