Latvijas olimpieši un valsts augstākās amatpersonas stādīs ozolus simtgades atklāšanas akcijā „Apskauj Latviju”

02.05.2017

Latvijas valsts simtgades atklāšanā 4.maijā Latvija piepildīsies ar daudzveidīgiem notikumiem, stādot ozolus, svinot Baltā galdauta svētkus un cildinot pirms simts gadiem notikušo Latgales lēmumu apvienoties ar Vidzemi un Kurzemi ceļā uz neatkarīgu Latvijas valsti.


Unikālā Iekšlietu ministrijas simtgades akcijā „Apskauj Latviju” 4.maijā ap Latvijas robežu tiks stādīti simtgades ozoli. Akcijā plaši iesaistīsies Latvijas olimpieši – skeletonisti Martins un Tomass Dukuri, bobslejisti Oskars Melbārdis un Daumants Dreiškens, kamaniņbraucēji Elīza Cauce un Kristaps Mauriņš, pludmales volejbolists Aleksandrs Samoilovs.

Akcija  sāksies vienlaicīgi plkst.9.00 no četriem Latvijas vistālākajiem ģeogrāfiskiem punktiem, kuros jau 1998. gadā tēlnieks Vilnis Titāns izvietoja simboliskas akmens zīmes par godu Latvijas valsts pastāvēšanas 80. gadadienai. 

Latvijas tālākajā rietumu punktā „Zaļais stars” – Bernātos – ozolus stādīs Nīcas parkā Pasākuma piedalīsies Valsts prezidents Raimonds Vējonis, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Valsts policijas priekšnieks ģenerālis Ints Ķuzis un kamaniņu braucēja Elīza Cauce.

Valsts prezidents simtgades ozola stādīšanā piedalīsies arī Liepājā, J.Čakstes laukumā plkst.10.30. J.Čakstes laukumam Liepājā ir īpaša nozīme, šeit, 1925. gadā, kad Liepāja svinēja savu 300 jubileju, Latvijas pirmais prezidents Jānis Čakste iestādīja liepas. Pasākumā uzstāsies Liepājas mūziķis Ivo Fomins kopā ar Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas zēnu kori, Nīcas vīru kori un Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas jaukto kori.

Ministru prezidents Māris Kučinskis akcijā „Apskauj Latviju” piedalīsies Baltinavas novadā, kur simtgades ozolu stādīs pie piemiņas vietas, godājot 1940. gadā Masļenku traģēdijā bojā gājušos robežsargus un iedzīvotājus. Pasākumu spilgtinās Baltinavas novada jauktā kora koncerts ar dziesmām Latvijai un Latgalei, Baltinavas pūtēju orķestra priekšnesums. Piedalīsies iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, Valsts robežsardzes priekšnieks, ģenerālis Normunds Garbars, bobslejisti Intars Dambis un Arvis Vilkaste.

Latvijas tālākajā ziemeļu punktā „Baltās naktis” – Ipiķos ozola stādīšanā piedalīsies bobslejists Daumants Dreiškens, pasākumā viesosies arī kapela „Rūvenas aura” no Igaunijas. Latvijas tālākajā austrumu punktā „Austras koks” - Pasienē – simtgades ozols tiks stādīts vietā, kur robežojas trīs valstis. Pasākumā kopā ar vietējiem iedzīvotājiem, robežsargiem un mazpulcēniem piedalīsies iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards un kinorežisors Dāvis Sīmanis. Iekšlietu ministrs piedalīsies arī simtgades ozola stādīšanā Ludzā kopā ar Valsts robežsardzes priekšnieku, ģenerāli Normundu Garbaru un bobslejistu Oskaru Melbārdi.

Īpašs pasākums gaidāms arī Latvijas tālākajā dienvidu punktā "Saules puķe"  - Demenē -, kur ozolu stādīs Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas krustpunktā uzstāsies folkmūzikas ansamblis „Stiprās sievas”, kurā dziedās arī akcijas īpašie viesi kultūras ministre Dace Melbārde, piedalīsies arī Lietuvas kultūras ministre.

Skeletonists Tomass Dukurs kopā bijušo Valsts prezidentu Valdi Zatleru, satiksmes ministru Uldi Auguli, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieku Andri Ameriku, iekšlietu dienestu pārstāvjiem un citiem pasākuma viesiem ozolu stādīs Rīgā plkst.13.00 pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa. Par pasākuma muzikālo noskaņu gādās folkloras draugu kopa „Skandenieki”.

Rīgā īpašo simtgades ozolu stādīs arī pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) plkst.14.30, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks. Pie Gaismas pils stādīt ozolu palīdzēs LNB darbinieki, kuri dzimuši 1990.gadā, kad atjaunota Latvijas valsts neatkarība.

Akcijas ietvaros 4.maijā pie Latvijas robežas esošo 45 pašvaldību teritorijās no plkst.9.00 noteiktā laika secībā visas dienas garumā  par godu Latvijas valsts simtgadei tiks stādīti 100 Latvijas valsts simtgadei veltīti ozoli, kam būs pievienota īpaša norāde, kas apliecinās, ka tas ir Latvijas simtgades ozols.

4. maijā ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts piedalīties akcijā „Apskauj Latviju”, kurā satiksies cilvēku rokas un gara spēks, stādot simtgades ozolus, svinot mūsu brīvību un atklājot Latvijas valsts simtgadi.

Akcija ir vērsta uz Latvijas tautas vienotības un piederības sajūtas spēcināšanu un paredz simbolisku rīcību: ozolu stādīšanu Latvijas robežpilsētās, pagastos vai pierobežas teritorijās, veidojot ap Latvijas robežu simbolisku garīguma sardzi. 

Iekšlietu ministrija akciju rīko sadarbībā ar Latvijas valsts simtgades biroju,  Latvijas pašvaldībām, Latvijas Valsts mežiem un  organizācijām - Latvijas mazpulki, Jaunsargi, Skauti un gaidas, kā arī akcijā piedalīsies valsts augstākās amatpersonas un Latvijas iedzīvotāji.

Akcijas „Apskauj Latviju” norises vietas: www.lv100.lv un apskaujlatviju.lv100.lv.

Informācija medijiem:
Fotogrāfijas no akcijas norises būs pieejamas šeit: https://www.flickr.com/photos/latvia100/albums

Trešdien, 3.maijā, plkst.14.30 pie Latvijas Nacionālais bibliotēkas iespēja nofotografēt/nofilmēt īpaši trafarētos akcijas “Apskauj Latvija” busiņus, kas 4.maijā kopā ar akcijas vēstnešiem apbrauks Latviju.

Papildu informācija:

Linda Pastare
Latvijas valsts simtgades biroja sabiedrisko attiecību speciāliste
Kultūras ministrija
Tel.: 67330339
Mob.tel.:29374438
e-pasts: Linda.Pastare@km.gov.lv
www.lv100.lv

Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Atpakaļ