2017.gadā darbību uz Latvijas ceļiem uzsāks vēl 20 fotoradari

03.01.2017

Otrdien, 3.janvārī Ministru kabinets izdevis rīkojumu, kas atļauj Iekšlietu ministrijai uzņemties ilgtermiņa saistības vēl 20 ceļu satiksmes pārkāpumu fiksēšanas tehnisko līdzekļu (fotoradaru) darbības nodrošināšanai, papildus līdzšinējiem 40.


Fotoradaru uzstādīšanas mērķis ir samazināt cietušo un bojāgājušo skaitu bīstamākajos ceļu posmos.

Saskaņā ar valdības lēmumu par fotoradaru iegādes un darbības nodrošināšanu, iegādājoties un uzstādot fotoradarus, ir atbildīga CSDD. Fotoradaru iegāde tiek finansēta no CSDD dividendēm.  Savukārt Iekšlietu ministrijai ar valdības lēmumu ir atļauts uzņemties ilgtermiņa saistības fotoradaru darbības nodrošināšanai, Valsts policijai slēdzot valsts pārvaldes uzdevumu deleģēšanas līgumu ar CSDD par fotoradaru uzstādīšanu un to darbības nodrošināšanu, kā arī par no fotoradariem saņemtās informācijas apstrādi.

Ilgtermiņa saistību apmērs laikposmā no 2015. līdz 2022. gadam paredzēts ne vairāk kā 9 822 949 euro apmērā. Šajā summā ir iekļauti izdevumi, kas paredzēti gan samaksai Ceļu satiksmes drošības direkcijai, gan arī Valsts policijai izdevumiem, kas saistīti ar naudas sodu uzlikšanu.

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363 Mob:29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Atpakaļ