Iekšlietu ministrija sociālos partnerus informē par nozares aktualitātēm

20.10.2016

Ceturtdien, 20. oktobrī, Iekšlietu ministrijā notika Sabiedriskās drošības trīspusējās sadarbības apakšpadomes (SDA) sēde, kurā sociālie partneri tika informēti par jaunās darba samaksas sistēmas ieviešanas gaitu iekšlietu nozares amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm, kā arī par līdz šim neuzskaitītā darba laika kompensācijas mehānismiem.


Sēdē piedalījās iekšlietu ministrs, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks, Valsts robežsardzes priekšnieks, Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece, kā arī iekšlietu nozares arodbiedrības.  Sēdi vadīja Latvijas Brīvo Arodbierību Savienības priekšsēdētāja vietnieks Egils Baldzēns, kurš pozitīvi novērtēja Iekšlietu ministrijas mērķtiecīgu darbu pie iekšlietu nozares amatpersonu atalgojuma palielināšanas.

Iekšlietu ministrija informēja par jaunās darba samaksas sistēmas pamatprincipiem un izaicinājumiem tās ieviešanā. Reforma ietver amatu klasifikatora izveidi, mēnešalgu skalas izveidi, amatu vērtēšanu, piemaksu sistēmas pilnveidošanu un materiālās stimulēšanas sistēmas pilnveidi. Iekšlietu ministrija ir izstrādājusi Ministru kabineta noteikumu projektus par jauno darba samaksas sistēmu un amatpersonu amatu katalogu, kas ir ievietoti publiskai apspriešanai Iekšlietu ministrijas mājaslapā.

Iekšlietu ministrija sanāksmes dalībniekus arī informēja - lai nodrošinātu nepārprotamu skaidrību par dienesta pienākumu izpildes laiku un pārtraukumu piešķiršanu, veicot precīzu dienesta pienākumu izpildes laika uzskaiti, Ministru kabinets šī gada 18.oktobrī ir atbalstījis grozījumus Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā. Vienlaikus atbalstīti grozījumi arī Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā.

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363 Mob:29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv

 


Atpakaļ