Iekšlietu nozare Atvērto durvju dienā piedāvās diskusijas, ekskursijas un paraugdemonstrējumus

29.09.2016

Piektdien, 30. septembrī, Iekšlietu ministrijā un tās padotībā esošajās iestādēs notiks Atvērto durvju diena, kurā interesentiem būs iespēja piedalīties daudzpusīgā pasākumu programmā.


Iekšlietu ministrija Atvērto durvju dienas apmeklētājiem – vecāko klašu skolēniem, piedāvās lekcijas un zināšanu pārbaudes viktorīnu par cilvēktirdzniecības riskiem, kā arī par patvēruma meklētāju uzņemšanas jautājumiem.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) iepazīstinās interesentus ar iestādes vēsturi, funkcijām un aktualitātēm. Kopīgā diskusijā pie "apaļā galda" būs iespēja tikties ar jomas ekspertiem. Kā apspriežamās tēmas izvēlētas - patvērums, migrācija, naturalizācija un personu apliecinoši dokumenti. Tāpat PMLP pārstāvji interesentiem pastāstīs par katra Latvijas iedzīvotāja pienākumiem un iespējām, kā arī atklās e-vides priekšrocības, kā atvieglot procedūras un pāris minūšu laikā iegūt sev interesējošo informāciju.

Valsts robežsardzes (VRS) Galvenā pārvalde Atvērto durvju dienas dalībniekiem nodrošinās VRS peldošo līdzekļu apskati Bolderājā. Arī VRS reģionālās pārvaldes interesentiem piedāvās plašu programmu, piemēram, ekskursijas pārvalžu struktūrvienībās, dienesta suņu paraugdemonstrējumus, speclīdzekļu un ekipējuma apskati, robežkontroles punktu apmeklējumu, iespēju noskatīties videofilmu „Arī Tev ir iespēja kļūt par robežsargu” un citas aktivitātes.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Atvērto durvju dienas ietvaros saviem apmeklētājiem piedāvās Cēsu, Jelgavas, Rēzeknes, Liepājas 1.daļas un Rīgas 9.daļas ugunsdzēsības depo apmeklējumu, kur ugunsdzēsēji glābēji ne tikai izrādīs depo un tehniku, bet arī pastāstīs un atgādinās par ugunsdrošību un pareizu rīcību ārkārtas situācijās. Apmeklētājiem būs iespējams pašiem iejusties ugunsdzēsēju glābēju tēlā, uzvelkot ugunsdzēsēju glābēju aizsargtērpu.

Papildu informācija: www.atvertodurvjudiena.lv


Sagatavoja:
Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv 
 

 


Atpakaļ