Noteiks nozieguma izdarīšanā aizturēto, aizdomās turēto, apsūdzēto un notiesāto personu kriminālistiskā raksturojuma uzskaites kārtību

11.11.2010

Ceturtdien, 11. novembrī Valsts sekretāru sanāksmē izsludināti likumprojekti „Grozījumi  Apcietinājumā turēšanas kārtības likumā”, „Grozījumi Aizturēto personu turēšanas kārtības likumā” un „Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā”.


Likumprojekti ietver deleģējumu Ministru kabinetam izdot noteikumus par Integrētajā iekšlietu informācijas sistēmā iekļaujamajām ziņām, kā arī nozieguma izdarīšanā aizturēto, aizdomās turēto, apsūdzēto un notiesāto personu  un to sevišķo pazīmju fotoattēlu obligātās tehniskās prasības.

Iekšlietu ministrijas Informācijas centra pārziņā ir Integrētās iekšlietu informācijas sistēmas apakšsistēmas „Personas apraksts” un „Fototēka”, kur tiek uzkrāta informācija par nozieguma izdarīšanā aizturēto, aizdomās turēto, apsūdzēto un notiesāto personu kriminālistisko raksturojumu un to fotoattēli. Sistēmas ir veidotas ar nolūku veicināt personu identitātes noskaidrošanu noziedzīgu nodarījumu apkarošanai un novēršanai.

Lai minētās informācijas sistēmas darbotos atbilstoši Fizisko personu datu aizsardzības likuma prasībām, Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs ir izstrādājis Ministru kabineta noteikumu projektu „Personu kriminālistiskā raksturojuma un fotoattēlu reģistra noteikumi”, kuru izdošanai ir nepieciešamas tiesiskais pamatojums likumos. Šī iemesla dēļ Ministru kabineta noteikumu projekta tālākai virzībai ir izstrādāts deleģējums „Apcietinājumā turēšanas kārtības likumā”.

Papildus tam, deleģējums Ministru kabineta noteikumiem tiks paredzēts arī Aizturēto personu turēšanas kārtības likumā un Latvijas Sodu izpildes kodeksā.


Sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Atpakaļ