Arodbiedrības un darba devēji: līdzekļu samazinājums uz drošības rēķina nav pieļaujams

29.10.2010

Vakar, 28. oktobrī Iekšlietu ministrijā (IEM) notika Sabiedriskās drošības trīspusējās sadarbības apakšpadomes sēde, kurā tika pārrunāts likumprojekts „Grozījumi Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā”, kā arī Funkciju vērtēšanas darba grupas ziņojums par „Funkciju izvērtēšanas darba grupas priekšlikumiem par valsts budžeta finansētu funkciju izvērtēšanu”.


Ar sociālajiem partneriem tika saskaņots IEM izstrādātais likumprojekts „Grozījumi Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā”.

Gan arodbiedrību, gan darba devēju pārstāvji atzina, ka, domājot par nākošā gada budžeta veidošanu, iekšlietu jomā nav pieļaujams turpmāks līdzekļu samazinājums.

Sēdes laikā tika pārrunāti arī citi aktuāli jautājumi, piemēram, par pašvaldības policijas lomu, par līdzfinansējuma piesaisti Eiropas Savienības projektu realizācijā iekšlietu jomā, kā arī par apsardzes darbinieku apmācības un sertifikācijas jautājumiem.

Sabiedriskās drošības trīspusējās sadarbības apakšpadome ir Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes institucionālās sistēmas sastāvdaļa, kuru uz paritātes pamatiem veido valdības (Iekšlietu ministrija), Latvijas Darba devēju konfederācijas un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības izvirzītie pārstāvji.


Sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Atpakaļ