Atcels pierobežas režīmu gar ES iekšējām sauszemes robežām, kur ir atcelta robežkontrole

28.10.2010

Šodien, 28. oktobrī Valsts sekretāru sanāksmē izsludināts likumprojekts „Grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā”, kas paredz izslēgt prasību pēc pierobežas un pierobežas režīma noteikšanas gar Eiropas Savienības(ES) iekšējām sauszemes robežām, kur ir atcelta robežkontrole.


Vienlaikus likumprojekts paredz precizēt valsts robežas likuma normas, kā arī to precīzāku saskaņotību ar ES prasībām un, lai nodrošinātu vienlīdzīgu attieksmi ES pilsoņu starpā, kā arī to personu starpā, kas bauda brīvas pārvietošanās un uzturēšanās tiesības ES.

Atbilstoši šobrīd spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, personām Latvijā netiek paredzēts vispārējs pienākums nēsāt līdzi personu apliecinošus dokumentus un uzrādīt tos pēc tiesībaizsardzības iestāžu pieprasījuma. Savukārt ārvalstniekiem pierobežā pēc Valsts robežsardzes amatpersonas pieprasījuma ir pienākums uzrādīt derīgu ceļošanas dokumentu, kā arī citus dokumentus, kas apliecina personas uzturēšanās Latvijā statusu un likumību. Šādas likuma prasības var raisīt šaubas par vienlīdzīgas attieksmi pret visiem ES pilsoņiem un personām, kuras bauda brīvas pārvietošanās un uzturēšanās tiesības ES.

Likumprojekts nosaka arī ierobežojumus komercdarbības veikšanai pierobežas joslā, kā arī paredz precizēt speciālo caurlaižu izsniegšanas un anulēšanas nosacījumus, un citus jautājumus.

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Atpakaļ