Baltijas valstu iekšlietu ministri pārrunā aktuālos nozares jautājumus

11.08.2010

Trīspusējās Baltijas valstu iekšlietu ministru tikšanās ietvaros Rēzeknē, šodien, 11.augustā, iekšlietu ministri pārrunāja aktuālos trīspusējās sadarbības jautājumus, to skaitā, palīdzības sniegšana Krievijai, cīņa ar dzērājšoferiem, robežkontroles atjaunošana 2010.gada Rīgā notikušās NATO Parlamentārās asamblejas laikā, kā arī ar pieredze un sadarbība civilās aizsardzības moduļa „Baltic Flood” izmantošanā plūdu laikā Polijā.


Latvija un Igaunija ir atsaukusies Krievijas lūgumam palīdzēt likvidēt plašos mežu ugunsgrēkus. Kā jau iepriekš tika ziņots, vakar uz Krieviju no Latvijas devās divas autocisternas ar 12 ugunsdzēsējiem, savukārt šodien Igaunija uz Krieviju sūta palīdzību ugunsgrēku dzēšanā. Igaunijas un Latvijas iekšlietu ministri atzina, ka Krievijas lūgums ir arī augsts novērtējums abu valstu ugunsdzēsības dienestu profesionalitātei. Savukārt, šī gada maijā triju Baltijas valstu glābēji atsaucās Polijas lūgumam un devās uz turieni palīdzēt novērst plašos plūdus. Ministri atzina, ka Baltijas valstu glābšanas dienestu sadarbība šīs misijas ietvaros bijusi ļoti laba un tā sniegusi gan dienestiem, gan glābējiem nenovērtējamu pieredzi.

Visās trijās Baltijas valstīs aktuāls ir arī jautājums par to, kā samazināt ceļu satiksmes negadījumu skaitu, īpaši to, kas izdarīts reibuma stāvoklī un pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu. Atšķirībā no Latvijas, Lietuvā un Igaunijā jau darbojas ievērojams skaits foto radaru, kas ir ļāvis būtiski samazināt vidējo braukšanas ātrumu uz ceļiem un līdz ar to arī samazināt bojā gājušo skaitu. Cīņai ar dzērājšoferiem visas valstis aktīvi lieto arī dažādas sociālās kampaņas, kuras dod rezultātu. Ministri arī pārrunāja, kā katrā valstī notiek dzērājšoferu sodīšana un kāda ir pieredze šajā jautājumā. Lielā karstuma dēļ visās Baltijas valstīs šogad aktuāla ir daudzo noslīkušo cilvēku problēma. Kā atzina pārējo Baltijas valstu iekšlietu ministri, situāciju tiek mēģināts uzlabot, rīkojot sociālās kampaņas.

Igaunijas un Lietuvas delegācija interesējās arī par Latvijas pieredzi robežkontroles atjaunošanā NATO Parlamentārās asamblejas laikā.

Tikšanās turpinājumā delegācijas iepazīsies ar Valsts robežsardzes koledžas mācību korpusu, apskatīs VRS muzeju, Kinoloģijas centru un Sporta mācību centru.

Vakar, 10.augustā, triju Baltijas valstu iekšlietu ministri apmeklēja VRS Ludzas pārvaldes Pasienas robežapsardzības nodaļu. Iekšlietu ministri iepazinās ar robežsargu ikdienas darbu, viņu pienākumiem, to specifiku un darba apstākļiem, un ar kājām devās reidā pa Latvijas un Krievijas zaļo robežu.

Latvijas delegāciju pārstāv iekšlietu ministre Linda Mūrniece, valsts sekretāres vietniece Ingūna Aire un VRS priekšnieks ģenerālis Normunds Garbars.

Lietuvas delegāciju pārstāv Lietuvas iekšlietu ministrs Raimundas Palaitis, viceministrs Mindaugas Ladiga un Starptautiskās sadarbības departamenta direktors Olegas Skinderskis.

Igaunijas delegāciju pārstāv iekšlietu ministrs Marko Pomerants, valsts sekretārs Marts Krafts un ārējo attiecību padomniece Margita Maksimova.

 

Sagatavoja:

Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ