Būs jāpārreģistrē pierobežā izmantojamie kuģošanas līdzekļi

10.08.2010

Šodien. 10.augustā, Ministru kabinets (MK) atbalstīja Iekšlietu ministrijas (IEM) izstrādāto noteikumu projektu „Kārtība, kādā Valsts robežsardze reģistrē kuģošanas līdzekļus un transportlīdzekļus, kas tiek izmantoti iekšējos ūdeņos, pa kuriem noteikta ārējā robeža”.


Ministru kabineta noteikumu projekts attieksies uz kuģošanas līdzekļiem un transportlīdzekļiem (kas nav pakļauti obligātai reģistrācijai valsts reģistros), kas tiek izmantoti pierobežas joslā iekšējos ūdeņos, pa kuriem noteikta ārējā robeža.

Lai reģistrētu kuģošanas līdzekli vai transportlīdzekli, kuru izmantos iekšējos ūdeņos, pa kuriem ir noteikta ārējā robeža, personai būs nepieciešams Valsts robežsardzē iesniegt iesniegumu un saņemt attiecīgu reģistrācijas izziņu – pastāvīgo vai terminēto reģistrācijas izziņu. Iesniegumā pastāvīgās reģistrācijas izziņas saņemšanai būs nepieciešams norādīt nekustamā īpašuma, kas atrodas pierobežas joslā, kadastra numuru vai kadastra apzīmējumu, kas, savukārt, sekmēs labāku pastāvīgo izziņu uzskaiti un būs iespējams kontrolēt iesniegumā pastāvīgās izziņās saņemšanai norādīto informāciju.

Lai nodrošinātu vienotu un efektīgu kārtību, peldlīdzekļi un ledusbraukšanas līdzekļi, kas jau ir reģistrēti Valsts robežsardze (VRS) teritoriālajā struktūrvienībā līdz šo noteikumu spēkā stāšanās dienai, būs jāpārreģistrē līdz 2010.gada 31.decembrim. Tādejādi reģistrācijas izziņas tiks nomainītas pret tādām, kuru paraugu ir apstiprinājis Ministru kabinets.

Ieviešot kuģošanas līdzekļu reģistrācijas izziņas, VRS varēs efektīvāk realizēt kontroli pār kuģošanas līdzekļiem un transportlīdzekļiem, kas tiek izmantoti iekšējos ūdeņos, pa kuriem noteikta ārējā robeža, būtiski samazinot to pārkāpumu skaitu, kas saistīti ar valsts robežas režīma pārkāpšanu.

Jāatgādina, ka Ministru kabineta 2002.gada 4.novembra noteikumu Nr.499 „Latvijas Republikas pierobežas režīma un pierobežas joslas režīma noteikumi” 20.punktā noteikts, ka kuģu, kuteru un citu peldlīdzekļu, kā arī ledusbraukšanas līdzekļu izmantošana, zveja, peldēšanās un citas darbības upēs, ezeros un citās ūdenstilpnēs, pa kurām noteikta valsts robeža, atļauta tikai gaišajā diennakts laikā. Visi peldlīdzekļi un ledusbraukšanas līdzekļi, kas atrodas minētajās ūdenstilpēs, reģistrējami VRS teritoriālajā struktūrvienībā. Nereģistrētu peldlīdzekļu un ledusbraukšanas līdzekļu izmantošana robežūdenstilpnēs ir aizliegta. Taču minētie noteikumi neparedzēja kārtību, kādā notiek reģistrācija (kādi dokumenti jāiesniedz, lai reģistrētu kuģošanas līdzekļus, kādos termiņos tiek reģistrēts kuģošanas līdzeklis), kā arī nebija noteikts, kādi dokumenti apliecina kuģošanas līdzekļa reģistrācijas faktu.

 

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ