Krievija oficiāli lūgusi Latvijas palīdzību mežu ugunsgrēku dzēšanā

09.08.2010

Šodien, 9.augustā, tikšanās laikā ar iekšlietu ministri Lindu Mūrnieci un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieku, ģenerāli Ainaru Penci, Krievijas Ārkārtējais un Pilnvarotais vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs oficiāli lūdza Latvijas palīdzību ārkārtas situācijas Krievijā noregulēšanā, ko izraisījuši plašie mežu ugunsgrēki.


Krievijas vēstnieks iekšlietu ministrei un VUGD priekšniekam iesniedza notu, kurā uzskaitīti dažādi tehniskie līdzekļi, kas ir vitāli nepieciešami, lai normalizētu situāciju Krievijā, un lūdza izskatīt iespēju tos nosūtīt uz Krieviju. Šo tehnisko līdzekļu skaitā ir mežu kultivatori, individuālie aizsargtērpi un elpošanas aparāti, sūkņi, moduļa tipa mobilie dzēšanas sūkņi u.c. tehniskie līdzekļi.

Tikšanās laikā VUGD priekšnieks, ģenerālis A.Pencis informēja Krievijas vēstnieku, ka šobrīd VUGD ir gatavs uz Krieviju nosūtīt 2 pilnībā aprīkotas autocisternas, kurās ir izvietoti gandrīz visi tehniskie līdzekļi, ko Krievijas puse lūdz, kā arī personālu 12 cilvēku sastāvā.

Tikšanās laikā abas puses vienojās, ka VUGD nekavējoties sazināsies ar Krievijas Ārkārtējo situāciju ministriju un saskaņos, kurus tehniskos līdzekļus no Krievijas lūgtā, Latvija var nosūtīt mežu ugunsgrēku dzēšanai. Ja Krievijas Ārkārtējo situāciju ministrija piekritīs, tad nekavējoši tiks uzsākta izbraukšanas dokumentu kārtošana un Latvijas ugunsdzēsēji iespējams jau šodien dosies uz Krieviju piedalīties mežu ugunsgrēku dzēšanā.

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ