Krīžu komunikācijas pasākumu plāns palīdzēs operatīvāk reaģēt katastrofu gadījumos

05.08.2010

Iekšlietu ministrija izstrādājusi un šodien, 5. augustā, Valsts sekretāru sanāksmē izsludināts „Krīžu komunikācijas pasākumu plāns”, kas paredz veidus kā panākt plānotu, saskaņotu un koordinētu saziņu krīžu gadījumos, apmācot gan komunikācijā iesaistītās amatpersonas, gan iedzīvotājus.


Plāna projektu ir izstrādājusi ar Ministru prezidenta rīkojumu izveidotā darba grupa, bet par koordinējošo un kontrolējošo institūciju pasākumu plāna izpildē ir noteikta Iekšlietu ministrija.

Plāna projektā ir paredzēta vienotas valsts pārvaldes iestāžu informācijas aprites kārtības ieviešana, piemēram – katrai ministrijai ir jāizstrādā sava komunikācijas stratēģija 2010. – 2012. gadam un saskaņota kārtība informācijas apritei katastrofu gadījumos.

Plāna projektā ir noteikti arī preventīvie pasākumi, kas paredz sabiedrības informēšanu par pamatnoteikumiem dzīvības, veselības vai īpašuma apdraudējuma apstākļos, piemēram, kā centrālo elektroniskās informācijas avotu iedzīvotājiem veidojot 112 portālu. Paredzēts arī izzināt mobilo sakaru operatoru iespējas iedzīvotāju brīdināšanai ar īsziņu starpniecību katastrofu gadījumos, kā arī popularizēt radio kā galvenā informācijas ieguves kanāla izmantošanu krīzes situācijās.

Lai uzlabotu sabiedrības informētību un gatavību šādām situācijām, iecerēts arī izveidot civilās aizsardzības un drošības mācību programmas vispārējās un vidējās profesionālās izglītības iestādēs.

 

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

1 komentārs

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ