Ar 1.jūliju – izmaiņas imigrācijas kārtībā

21.06.2010

Līdz ar Saeimā pieņemto Imigrācijas likuma grozījumu stāšanos spēkā, no 1.jūlija paredzētas izmaiņas ārzemnieku ieceļošanas kārtībā, kas šodien, 21.jūnijā, apstiprināta Ministru kabineta sēdē.


Kopumā Ministru kabineta sēdē apstiprināti septiņi normatīvie akti, kas reglamentē gan ārzemnieku ieceļošanu Latvijā, gan vīzu un uzturēšanās atļauju izsniegšanu, gan arī ielūgumu un izsaukumu apstiprināšanas kārtību.

Būtiskākās izmaiņas likumdošanā paredzētas ārzemniekiem, kas ieceļo Latvijā nodarbinātības nolūkā. Ieviešot vienas pieturas aģentūras principu darba atļaujas un uzturēšanās atļaujas pieprasīšanas procedūrā, darba devējiem, kas nodarbina ārzemniekus, trešo valstu pilsoņu uzaicināšanai turpmāk pietiks ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) apstiprinātu uzaicinājumu vai ielūgumu, un izsaukums nebūs vēl atsevišķi jāapstiprina arī Nodarbinātības Valsts aģentūrā.

Tāpat atbilstoši Imigrācijas likuma normām, paredzēta arī kārtība, kādā termiņuzturēšanās atļaujas varēs pieprasīt tie ārzemnieki, kas Latvijā iegādājušies nekustamo īpašumu noteiktā vērtībā, ieguldījuši kapitālsabiedrības pamatkapitālā vai veikuši finanšu investīcijas Latvijas kredītiestādēs.

Normatīvie akti interesentiem pieejami gan Ministru kabineta, gan Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā internetā.

Žurnālistu ievērībai: Lai informētu žurnālistus un sabiedrību par gaidāmajām izmaiņām imigrācijas un uzturēšanās atļauju izsniegšanas kārtībā, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde nākamnedēļ, 30.jūnijā, pulksten 12:00 rīkos preses konferenci, kurā sniegs detalizētu informāciju par nozīmīgākajām izmaiņām. Ielūgums uz preses konferenci sekos.


Andrejs Rjabcevs
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes
priekšnieka palīgs preses un sabiedriskajos jautājumos
Tālr.67219185, mob.26458928
andrejs.rjabcevs@pmlp.gov.lv, www.pmlp.gov.lv

 


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ