Pārbaudot 135 autobusu vadītājus, alkohola klātbūtne organismā netika konstatēta nevienam

10.06.2010

Vakar, 9.jūnijā, Valsts policijas (VP) Ceļu policijas speciālā vienība veica iepriekš neizsludinātu reidu, kura laikā pārbaudīja, vai autobusu šoferi nebrauc dzērumā. Pārbaudot 135 autobusu vadītājus, nevienam netika konstatēta alkohola klātbūtne organismā.


„Diemžēl braukšana dzērumā vēl arvien ir viens no galvenajiem iemesliem daudzām traģiskām avārijām. Šokējošākais ir tas, ka braukt dzērumā atļaujas arī pie autobusu stūres, laikā, kad šoferis atbild par vairāku desmitu cilvēku veselību un dzīvību,” pauž iekšlietu ministre L. Mūrniece.
 
„Mēs arī turpmāk plānojam regulāri un pastiprināti kontrolēt, vai autobusu vadītāji nebrauc dzērumā. Turklāt pārbaudot ne tikai autobusu, bet arī mikroautobusu, trolejbusu, taksometru u.c. vadītājus, kas veic pasažieru pārvadājumus,” uzsver E. Zivtiņš.
 
Pastiprinātas pārbaudes autobusu šoferiem tiek plānotas arī Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkos.
 
Reida laikā uzrunātie šoferi norādīja, ka pēc traģiskā negadījuma Baložos, pasažieru pārvadājumu firmas arī pašas pastiprināti sākušas kontrolēt šoferus, pārbaudes veicot pat četras reizes dienā.
 
Reida laikā tika pārbaudīti vairāki desmiti autobusu dažādās vietās Rīgā un Rīgas rajonā.
 

 

Mareks Matisons

Iekšlietu ministrijas Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas
Pārvaldes vecākais referents
Tālr.: 67219213
mareks.matisons@iem.gov.lv
www.iem.gov.lv;
twitter.com/IeM_gov_lv; www.draugiem.lv/IeM-gov-lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ