Nākotnes karjeras iespējas Iekšlietu sistēmā novērtēs 51 skolēns

16.02.2010

Turpinot tradīcijas, jau desmito gadu Iekšlietu ministrija (IeM) atbalsta Latvijā notiekošo, populāro jauniešu karjeras izvēles veicināšanas projektu ''Ēnu diena".Rīt, 17. februārī, IeM ieradīsies skolēni no Baldones, Baložiem, Daugavpils, Jelgavas, Lubānas, Rīgas un Valkas, lai vienu dienu iejustos ministrijas vadītāju un speciālistu darba dzīvē, kļūstot par amatpersonu "ēnām".

Lielākais „ēnu” pulks - Megija Paula Bērziņa no Rīgas Teikas vidusskolas 7.b. klases, Ance Klāva no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 12. klases, Ričards Merķis no Rīgas 77. vidusskolas 11. a. klases un Agnese Lidemane no Baldones viduskolas 11. klases dienas gaitās pavadīs iekšlietu ministri Lindu Mūrnieci. Kopumā Ēnu dienā IeM un padotības iestādēs piedalīsies 51 skolēns.

„Es priecājos, ka skolēniem sniedzam iespēju vismaz uz vienu dienu ielūkoties pieaugušo pasaulē. Ceru, ka kādam no viņiem šīs dienas iespaidi ļaus vērtēt, kuru virzienu tālākajā karjerā pēc vidusskolas beigšanas izvēlēties,” pauž iekšlietu ministre Linda Mūrniece.

Jauniešiem būs iespēja piedalīties iknedēļas ministrijas operatīvajā sanāksmē, bet pārējā laikā „ēnas” varēs piedalīties ministres, valsts sekretāres vietnieku un ministrijas speciālistu ikdienas darbā, risinot ministrijas organizatoriskos jautājumus. Dienas gaitā paredzēta ekskursija pa IeM administratīvo kompleksu, Čiekurkalnā. „Ēnu dienas” noslēgumā „ēnotājiem” tiks piedāvāta iespēja izbraukt ikdienas maršrutā kopā ar Valsts policijas (VP) Kārtības policijas pārvaldes satiksmes uzraudzības biroja Ceļu policijas speciālās nodaļas (Ceļu policijas) ekipāžu.

„Ēnas” rīt pavadīs arī Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUDG) priekšnieku ģenerāli Aivaru Penci un virkni VUGD speciālistu. Jauniešus „Ēnu dienā” uzņems arī Valsts robežsardzes (VRS) priekšnieks, ģenerālis Normunds Garbars un VRS Galvenās pārvaldes speciālisti. Rīt jaunieši viesosies arī Valsts policijā, bet Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) teritoriālajās nodaļās visā Latvijā, karjeras izvēles veicināšanas projektā tiks gaidīti kopumā 19 jaunieši.

„Ēnu dienu” organizē ekonomiskās izglītības organizācija Junior Achievement - Latvija. Šajā dienā jaunieši no visas Latvijas dodas uz dažādiem uzņēmumiem un organizācijām, lai iepazītos ar dažādu profesiju specifiku. Pasākumam dots nosaukums Ēnu diena, jo skolēns šajā dienā kā "ēna" seko noteiktas profesijas pārstāvim un vēro viņa darba dienu.

Mareks Matisons
 
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas
Pārvaldes vecākais referents
Tālr.: 67219213, Mob.tālr.: 28698184
mareks.matisons@iem.gov.lv
www.iem.gov.lv; twitter.com/IeM_gov_lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

1 komentārs

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ