Iekšlietu sistēmas amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm izdienas pensijas pilnā apmērā izmaksās no 1.februāra

01.02.2010

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece šodien parakstījusi rīkojumu, ar kuru uzdod Iekšlietu ministrijas Veselības un sociālo lietu valsts aģentūrai no šī gada 1.februāra veikt izdienas pensiju izmaksu pilnā apmērā.

 


„Izdienas pensionāri šobrīd ir nostādīti nevienlīdzīgā situācijā ar pārējiem pensionāriem, jo Satversmes tiesa lēmumu par to, vai ieturējumu veikšanas no izdienas pensijām ir atbilstoša Satversmei, vēl nav pieņēmusi. Paredzot, ka lēmums būs tāds pats, kā valsts pensiju lietā, un lai nodrošinātu vienlīdzīgu attieksmi pret izdienas pensijas saņēmējiem, izdienas pensijas pilnā apmērā mēs sāksim izmaksāt jau no šodienas,” pauž iekšlietu ministre Linda Mūrniece.

Uz 2009.gada decembri Latvijā bija 4376 iekšlietu ministrijas izdienas pensionāru, no tiem nestrādājoši bija 2766 pensionāri, savukārt strādājoši – 917.

Lai izdienas pensijas maksātu pilnā apmērā, Iekšlietu ministrijai februāra mēnesī papildus nepieciešamais finansējums sastāda 220 000 Ls, kas jau ir paredzēti Iekšlietu ministrijas budžetā. Ieturēto pensiju daļu izdienas pensionāriem Iekšlietu ministrija izmaksās laika periodā no šī gada aprīļa līdz gada beigām.

 


Mareks Matisons
 
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas
Pārvaldes vecākais referents
Tālr.: 67219213, Mob.tālr.: 28698184
mareks.matisons@iem.gov.lv
www.iem.gov.lv; twitter.com/IeM_gov_lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ