Plāno jaunu kārtību medību organizēšanai pierobežas joslā

21.01.2010

Iekšlietu ministrija izstrādājusi un šodien, 21.janvārī, Valsts sekretāru sanāksmē pieteica izskatīšanai Ministru kabineta noteikumu projekts „Grozījumi Ministru kabineta 2003.gada 23.decembra noteikumos Nr.760 „Medību noteikumi””, kas paredz noteikt medību organizēšanas kārtību pierobežas joslā.

 


Noteikumu projektā paredzēts, ka gadījumos, kad medības plānots rīkot pierobežas joslā, atbildīgajai personai ir pienākums nekavējoties par to informēt Valsts robežsardzi (VRS), kā arī VRS būs tiesības aizliegt rīkot medības pierobežas joslā, ja tajā teritorijā noteikta pastiprināta robežkontrole, ārkārtas situācija, izņēmuma stāvoklis vai tiek rīkotas taktiskās mācības. Tāpat grozījumos paredzēts iestrādāt normas, kas aizliedz šaut valsts robežas virzienā, ja pēc medību šaujamieroča tehniskā raksturojuma izšautā lode tiešā tēmējumā var trāpīt valsts robežas joslā vai šķērsot valsts robežu.

Lai noteikumu projekts stātos spēkā, tas vēl saskaņojams ar Finanšu, Tieslietu un Zemkopības ministrijām, kā arī Latvijas Pašvaldību savienību un Valsts kanceleju, bet pēc tam projektu izvērtēs valdībā.

Sagatavoja:
Sintija Virse
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363, Mob.tālr.: 26368442, sintija.virse@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ